Тег архиви: свадбен фустан

Реплика на свадбениот фустан на Меган Маркл за 39 евра, и во големи броеви

Еден од најпродаваните фустани на Интернет моментно е репликата на свадбениот фустан кој го носеше Меган Маркл. Модната марка Фешн Нова, направи одлична репика на свадбениот фустан на Маркл, дизајниран од Стела Мекартни. Секако, и во есенската колекција на Стела ...

Повеќе »

Заборавете на обичниот свадбен фустан

На денот на свадбата сите невести сакаат да изгледаат беспрекорно. Изборот на фустан е секогаш посебен предизвик за идните невести.   Во последниве години, многу невести се одлучуваат за модели кои се различни по дизајн и боја од класичните. Креаторите ...

Повеќе »