Tag Archives: свечени

15 модели на свечени боди од Bershka и Zara

Бодито стана хит во 90-те години, а пред две години стана повторно многу популарно модно парче кое се носи и со фармерки и со здолништа. Во есенските/зимските колекции на „хај стрит“ модните куќи може да се најде добар избор на ...

Read More »

15 фустани совршени за претпразнични забави од Mango, Springfield и Guess (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Барате идеја за дотерување за декемвриската сезона на забави? Имаме дури 15 супер предлози. „Ловот“ на елегантни, модерни и софистицирани фустани го започнавме водејќи се од материјалите, кроевите, апликациите и предност и дадовме на црната боја. Сепак, не одолеавме на ...

Read More »

Елегантни фустани за работното место или за „парти“ од популарните „хај стрит“ модни марки

И во есенските денови продолжуваме да носиме фустани! Есенските колекции нудат преубави макси модели со олги ракави кои се идеални и за деловна атмосфера, но има и свечени моделчиња без ракви – за вечерни дотерувања. Секако, доколку истите ги искомбинираме ...

Read More »

10 идеи за дотерување за летни, свечени пригоди

Во летните колекции на популарните модни марки најдовме повеќе модни парчиња за комплетирање на свечен, летен изглед, а на 10 од нив – не можеме да им одолееме! Наши фаворити се чевлите со украси и сините фустанчиња со романтична чипка, ...

Read More »

14 модни комбинации од Mango совршени за свечени пригоди

Модната марка Mango во новата колекција ни нуди прималиви решенија како да се додераме за поважни настани, коктел-забави, свадби, матурски и воопшто свечени пригоди во текот на пролетната и летната сезона. Во понудата предност имаат лелеавите макси фустани од нежни ...

Read More »

Zara има прекрасни, елегантни мали чантички за свечени пригоди

Претпоставуваме дека веќе размислувате што да облечете за новогодишната вечер, но помисливте ли на чантичка? Секако, тоа треба да биде мала или „clutch“, може да биде светкава или покласична црна, а може да е и супер модерна. Од чантички со ...

Read More »

Топ 10 нови плишани мини фустанчиња

Има ли нешто посвечено од малиот црн фустан од плиш? Отсекогаш бил популарен особено за време на празничната сезона, и за него секогаш има место во женскиот гардеробер. Нови плишани мини фустанчиња во црна боја лансираа во зимските колекции и ...

Read More »

Погледнете ги овие 5 вечерни фустани од Mango

Со приближувањето на најубавите празници во годината, размислуваме и за тоа да ја обновиме нашата гардероба со убав фустан соодветен за свечените пригоди. Празничните колекции полека ги полнат продавниците, а судејќи според излозите најубава понуда на вечерни фустани има Манго. ...

Read More »

7 свечени фустанчиња од популарните „хај-стрит“ брендови

За новогодишните денови одберете тесен фустан со мини или миди должина во празнични нијанси – светкави или сребрени, во нежна шампањ боја или нежна розова, и секако, во свечена црна боја. Ги комбинираме со големи марами, сакоа со кратка должина, ...

Read More »