Tag Archives: светки

Поглед на празничната колекција на MANGO

Декемвриската сезона на празнични денови е пред нас, па време е да почнеме да размислуваме како да се дотераме за претстојните забави кои ќе зачестат. Прво што ни паѓа на ум се фустанчињата. Женствени и софистицирани, тие се совршени за ...

Read More »

Поглед на PARTY колекцијата на ZARA

Зара не подготвува за новогодишните и божиќните празници со новата колекција тукушто лансирана. Во преден план се светкавите материјали и плишот, но вниманието го привлекуваат и фустаните во златна, сребрена и бронзена нијанса. Едиторијалот е насловен „Dance, Dance, Dance”, а ...

Read More »

Барате светкави модни парчиња за празничната сезона? Еве 25 идеи каде да ги купите

Светките се најзабавните детали на облеката кога се во прашање забавите, а декемвриската сезона пред нас е полна со празнични прославувања, веселби и дружења. Годинава, светкави модни парчиња лесно ќе најдете во зимските колекции речиси на сите популарни модни марки, ...

Read More »

Мали чантички со светки за најдолгата ноќ од Mango и од Zara

Малите чантички се најпосакуван моден додаток за новогодишната ноќ, практични се за носење, а многу ефектни на изглед особено кога на нив имаат светки. Преслатки светликави чантички најдовме во Манго и во Зара. Во фотогалеријата погледнете дел од понудата.

Read More »

Топ 10 светкави модни комбинации од MANGO за сезоната на празници

Од панталони и сукњи, до блузички и мини фустанчиња, за празничната сезона зачинете го вашиот изглед со многу светки. Празничните забави и дружења не го преферираат минимализмот во стилот, напротив, тогаш и џемперите кои ги носиме се накитени со зимски ...

Read More »

Декемвриски тренд на коса – „глитер“ фризури за новогодишни забави

Популарните фризерски салони низ светот веќе ја форсираат манијата на светкави фризури погодни за забави и новогодишните празници. Уште подобро ако и самата коса е во нежна сина или розова нијанса, па на неа да се нанесат светки. Инстаграм веќе ...

Read More »

5 глитер патики од новата колекција на UGG

Модната марка за обувки UGG ја лансираше новата колекција на патики во која доминираат светките. Колекцијата содржи металик-кожени патики но и патики направени од светкаво платно. Патиките лесно се комбинираат и со спортска облека како и со кежуал модни парчиња. Во ...

Read More »

Тренд манија: Светки и ѕвездички на коренот на косата

„Волшебна прашинка“ која светка од коренот на косата – тоа е новиот тренд по кој „лудуваат“ девојките од сите страни на светот. Може да се ѕвездички, а може да се само светки, важно е од „волшебната прашинка“ да се нанесе ...

Read More »

Нов мејк-ап тренд на кој тешко се одолева

Откако познатиот „Шанел“ не воодушеви со својата нова колекција на висока мода за пролет 2014 година на модната недела во Париз, во иста мера не шармираше и Питер Филипс, кој се крие зад прекрасните „магии“ кои беа изведени на моделите. ...

Read More »