Тег архиви: свежи

Направете совршен домашен ликер од (суви) сливи

Од суви или од свежи сливи лесно може да направите вкусен ликер. Доволно е да ги посипете со шеќер и да ги прелиете со ракија и да причекате околу две недели. Некои домаќинки наместо ракија користат вотка или рум, додаваат ...

Повеќе »

Топ 5 парфеми со кои летото може веднаш да почне!

Време е за промена на парфемот! Топлите денови бараат посвежи миризби, па доколку размислувате каков „летен“ парфем да одберете од различната понуда од козметичките компании, еве пет проверени предлози. Топ 5. Fiesta carioca, Escada Парфемот е инспириран од боите и ...

Повеќе »