Тег архиви: Тања Кокев

Дизајнерката Тања Кокев одбележa 10 години од постоењето на нејзиниот бренд „Кокев“

Вчеравечер модната дизајнерка Тања Кокев одбележа 10 години од постоењето на нејзиниот бренд „Кокев“. Во многу пријатна и елегантна атмосфера во Македонскиот народен театар, дизајнерката Тања Кокев го прослави 10-от роденден на модната марка „Кокев“. Љубителите на модата, пријателите на ...

Повеќе »

Кокев со ревија ќе го одбележи својот десетгодишен јубилеј

Дамата која стои зад препознатливиот бренд „Кокев“, наскоро ќе го одбележи својот десетгодишен јубилеј со модна ревија пролет/лето 2016 под наслов „Под тосканското сонце“ (Under the tuscany sun), која ќе се случи на 12 април на самата голема сцена во ...

Повеќе »

Тања Кокев: Најважно е просторот да го претставува брендот во целост

Вечерва (27-ми ноември) со почеток во 20 часот во ГТЦ на втор кат ќе се отвори новиот салон на Кокев. „Подолго време размислував Кокев да го преселам во еден поинаков простор кој ќе биде подостапен, ќе има излог со кој ...

Повеќе »