Tag Archives: тантела

9 предлози за модно парче со кое секогаш ќе изгледате совршено!

Како да се дотерате оваа вечер? Овој викенд? Што да облечете за следната прослава? Имаме едно модно парче со кое секогаш ќе изгледате совршено. Боди – со кратки или долги ракави, со прерамки или асиметрички ракави, со додатоци или безвременска ...

Read More »

ВОДИЧ ЗА ЖЕНИ И МАЖИ: Што можете да си купите или да ви купат за Valentine’s Day?

Празникот на вљубените е веќе утре, а вие девојки и жени не сте се подновиле? Момци и мажи, се уште не сте купиле подарок за својата сакана? Без размислување, долна облека е вистинскиот погодок, а уште подобро таа да е ...

Read More »

Вечерни тоалети | Кој е трендот за ЛЕТО 2020

Откако помина само месец од почетокот на зимата, ги претставуваме летните трендови. Да се стоплиме овие студени денови мислејќи на летните ноќи. Тие се топли, инспиративни, романтични и дотерани со совршените вечерни тоалети на Зухаир Мурад. Како и секогаш, фантастичниот дизајнер ...

Read More »

Топ 10 чипкасти фустанчиња од Mango, Massimo Dutti и H&M

Пролетните колекции на популарните модни марки ни носат повеќе модели на фустанчиња од тантела кои заслужуваат внимание. Во колекциите наоѓаме соодветни фустани за свечени пригоди, но и онакви кои може да ги носиме за дневна варијанта па дури и со ...

Read More »

Најубавите бели фустанчиња со тантела во градот

Белите лесни летни фустанчиња се „маст хев“ за секое лето, но оваа сезона тие се уште поромантични благодарение на додатокот од тантела. Најголем избор од нив има во Mango, но убави модели наоѓаме и во Bershka, додека младешки – во ...

Read More »

Направете сами: Секси топ од тантела

Тантелата останува во мода. Ваквиот топ може да го носите и во лежерна и во елегантна комбинација, а за да го направите сами потребни се неколку минити и прецизна рака. Потребна ви е чипкаста ткаенина со димензии 85 x 95 ...

Read More »

Мажи во тантела, новата колекција на „Барбери“ е инспиративна и секси

Не е ништо ново да видиме како изгледаат цветните дезени кога ги носи еден маж, но секако необично е да видиме како мажите носат чипкасти кошули и костуми. Резултатот е фантастичен. Мажи во тантела? Да, разберете го тоа како сериозен ...

Read More »

Модни велигденски јајца: Елегантна и женствена декорација со тантела

Тантелата е моден тренд за сезоната пролет/лето 2015, а доколку сакате модерни велигденски јајца, тогаш изборот е „чипкани јајца“. Не ви треба посебно мајсторство за да ги направите овие елегантни, нежни велигденски јајца. Потребни ви се варени јајца, ножички, гумички, ...

Read More »

Тантелата на голема врата се враќа во мода за оваа пролет

На оние кои ја следат светската модна сцена веќе им е јасно – тантелата се враќа во сите варијанти и бои. Списанието Портер на новиот тренд – тантелата и посвети огромен едиторијал. И тоа го направи на многу романтичен начин. ...

Read More »