Tag Archives: тексас

Тексас колекција од Stradivarius за пролет/лето 2018

Модната марка Stradivarius лансираше тексас колекција. Ново модно парче од тексас секогаш добро ни доаѓа во овој период на годината, а во новата колекција на Stradivarius, изборот е прилично голем. Од кратки-тексас панталончиња до комбинезонки, тексас фустани, сукњи, кошули… до фармерки ...

Read More »

Тексас колекција од H&M: Едни поразлични фармерки и јакни

Модниот гигант H&M ја лансираше кампањата за пролетната колекција посветена на тексасот. Со оглед на тоа дека колекцијата има најразлични тексас парчиња, од H&M предлагаат да комбинираме тексас со тексас и на тој начин да ја искажеме нашата индивидуалност. Во „игра“ и ...

Read More »

Тексасот никогаш не бил толку забавен: Најфраерски модели од актуелните колекции

Модните парчиња од тексас често ги нарекуваме базични, но со оглед на модерните ткаенини и комбинации кои се појавија во текот на последните неколку сезони, тексас парчињата можат да бидат многу забавни, секси и впечатливи. Помина времето кога „мами“ фармерките ...

Read More »

Есенска тексас колекција од H&M

H&M лансираше нова еко тексас колекција за новата сезона. Колекцијата содржи фармерки со висок струк и „слим фит“ модели, тесни тексас сукњички, комбинезони со должина до глуждовите и кратки тексас јакни. Патентот се појавува како интересн детаљ на повеќето од ...

Read More »

Поглед на новата тексас колекција од ZARA

Тексасот никогаш не бил толку интересен како оваа есен. Во младешката тексас колекција на Зара дизајнирана за есенските денови наоѓаме многу интересни модни парчиња кои се се, освен класични. Забавната тексас колекција овојпат е „накитена“ со неочекувани апликации. На пример, ...

Read More »

Guess Jeans колекција есен 2017

Популарната пејачка Камила Кабело блеска во новата рекламна кампања на Guess Jeans на која се претставува есенската тексас колекција. Кубанско-американската убавица се придружи на прочуената листа на „Guess девојки“ која ги вклучува и Џиџи Хадид, Клаудија Шифер и Ен Никол Смит. ...

Read More »

Вљубени сме во есенската тексас колекција од MANGO

Популарните шпански моден бренд Манго ја претстави кампањата наменета на есенската тексас колекција за жени. Сите три стила на фармерки се застапени во клекцијата – од фармерки со висок струк до „скини“ модели, па не се сомневаме дека ќе бидат ...

Read More »

Ефект на тексас нокти – нов тренд за ова лето

Има неколку нешта што навистина во модна смисла „врескаат“ лето, а меѓу нив на прво место е тексасот. Од тексас кратки панталончиња, до „скини“ фармерки, комбинезонки од тексас и тексас фустанчиња – сите овие модни парчиња неодоливо не потсетуваат на ...

Read More »

8 тексас фустанчиња кои одлично „стојат“ и на полнички дами

Тексас фустанчињата оваа сезона го доживуваат своето големо враќање. Во продавниците низ градот може да се најдат различни модели, но ние одбираме 8 тексас фустанчиња кои добро им „стојат“ и на полничките девојки, а вешто го кријат и вишокот на ...

Read More »

5 тексас модни изгледи од Манго совршени за летните денови

Тексасот е секогаш совршен за кежуал прилики, а за оваа сезона тој се комбинира со пругасти парчиња, маички со разголена раменица, или модни парчиња со карнери. На летната сцена ќе доминира белата боја, односно белиот тексас, кој гарантира минималистички изглед, ...

Read More »