Тег архиви: телефон

Samsung го прославува својот 50ти роденден! Што може да очекуваме од овој технолошки гигант?

Во 2019 година NASA прослави 50 години од историската мисија на Аполо 11 и првото слетување на месечината. Светското првенство во кошарка само што заврши, а на 19. декември ќе се претстави и третото и последно продолжение од трилогијата „Star ...

Повеќе »

Лесно детектирање на „фејк“ дизајнерски чанти со мобилниот телефон, еве како…

Ве интересира дали дизајнерската чанта која сте ја купиле, можеби е „лажна“ а премногу сте платиле за неа? Постои начин како тоа да се провери само за неколку секунди. Се што ви е потребно е мобилен телефон со апликацијата Entrupy ...

Повеќе »