Tag Archives: Телеком

Доделен автомобил од Телеком на корисник од Скопје

• Хајрулах Ајрулаи денеска ги доби клучевите од Peugeot 208, главната награда од при-пејд наградната игра • Покрај автомобилот, во текот на наградната игра секој ден се доделуваше по еден смартфон Samsung Galaxy J6 Хајрулах Ајрулаи од Скопје е среќниот ...

Read More »

Нова Телеком продавница во зградата Флатирон во Кисела Вода

• На денот на отворањето, одредени модели мобилни телефони со Договор во Доверба 24 се намалени до 50 отсто Македонски Телеком денеска ја отвори новата продавница во Кисела Вода, во зградата „Флатирон“. Продавницата има модерен концепт и освен уреди и ...

Read More »

Телеком организира уникатна потрага по новиот iPhone Xs

• Во единствената потрага можат да учествуваат сите граѓани кои треба да се регистрираат преку веб страницата www.sakamiPhoneXs.mk Македонски Телеком го најавува почетокот на една од највозбудливите и креативни потраги со која корисниците треба да го пронајдат најновиот и неодолив ...

Read More »

Поврзани насекаде со летната роаминг понуда на Телеком

-500 MB интернет и 500 минути во роаминг -Летната роаминг промоција важи за корисниците на Smart постпејд, Magenta 1, како и за Business и Magenta 1 Business тарифните пакети – Со новата роаминг понуда, корисниците можат да разговараат и да ...

Read More »

30 дечиња добија фудбалски стипендии од Телеком

Заврши првата фаза од потрагата по фудбалски таленти на Македонски Телеком. 30 дечиња добијa стипендии во Академијата за фудбал „Вардар“. Македонски Телеком го организираше изборот изминатиот викенд, на 7 јуни, кога пријавените млади таленти преку натпревари беа одбрани да бидат ...

Read More »

Нова Телеком празнична понуда  

Празничен бонус за купување на смартфон или телевизор Уште повеќе мобилен интернет за Magenta 1 и Smart корисниците Сè што треба на едно место и во една сметка со попуст од 25 отсто Во пресрет на претстојните новогодишни празници, Македонски ...

Read More »

Купете во Телеком онлајн продавницата: Попуст на телефони до 50%

  Македонски Телеком нуди големи попусти на мобилни телефони и бесплатна достава доколку ги купите во редизајнираната Телеком онлајн продавница. Можете да заштедите и до 50% преку едноставна постапка и детално да ги разгледате сите модели на телефони кои ве ...

Read More »

Фото вест: Огромен интерес на корисниците за услугите на Македонски Телеком

Редици на луѓе чекаа на отворањето пред новата ексклузивна продавница на Македонски Телеком во City Mall во Скопје, да ја искористат специјалната понуда на Samsung смартфони, за еден денар. Новоотворената  продавница на Македонски Телеком во City Mall во Скопје, нуди ...

Read More »

Наградени најдобрите со „Твитер и блогираме награди“

Специјална награда од Македонски Телеком за иницијативата „Ретвитни оброк“. Во петокот во кино Фросина се одржа завршната церемонија на четвртите по ред „Твитер и блогираме награди“ кои имаат за цел да ги соберат на едно место сите најдобри твитерџии и ...

Read More »

Промовиран проектот за интероперабилност за зголемување на квалитетот на административните услуги

Вчера во просториите на ЕУ инфо центарот официјално беше промовиран проектот „Испорака на опрема за платформата за интероперабилност во Министерството за информатичко општество и администрација” Овој проект кој е финансиран од Европската Унија ќе му обезбеди  советодавна поддршка на Министерството ...

Read More »