Tag Archives: Тес Холидеј

Полничката манекенка Тес Холидеј ја краси насловната на Космополитен

„Plus-size“ моделот Тес Холидеј, полека но сигурно, во последниве три години се искачува кон врвот на модната сцена, докажувајќи дека може да се биде заводлив и убав и со повеќе килограми на телото. Овојпат, 33годишната манекенка од Лос Анџелес се ...

Read More »

Неретушираните фотографии на плус-сајз моделот Тес Холидеј се моќни

Прват слушнавме за Тес Холидеј во јануари, кога таа стана првиот плус-сајз модел, со околу 120 килограми, која потпиша значаен моден договор. Непосредно пред тоа, оваа блогерка и активистка за позитивен поглед на телото, беше ангажирана за модел од модната ...

Read More »

Тес Холидеј ја пишува историјата на плус-сајз моделството

Тес Холидеј (поточно Тес Манстер) која е плус-сајз модел, блогерка и активистка за позитивен поглед на телото, потпиша договор со лондонската модна агенција Милк Менаџмент. И додека го читате ова и помислувате „блазе си и, но што има посебно во ...

Read More »