Тег архиви: тетоважи

Направете тетоважи од цвеќе (ВИДЕО)

Цветовите се во тренд и ова лето, а цветните тетоважи кои брзо се прават се суперзабавно модно решение. Направете прекрасни украси на телото на креативен, евтин и лесен начин користејќи исушени цвеќиња. Прво, видеото покажува како да ги исушите цвеќињата ...

Повеќе »

Тест: Погодете чии се овие тетоважи и што значат

Велат дека нема човек со само една тетоважа, а ако има таков сигурно ќе нарави барем уште една. Тетоважите се форма на изразување на една личност, а успешните тетоважи претставуваат вистинска уметност. Но не секој би се одлучил да се ...

Повеќе »