Tag Archives: Тимберленд

Тренд на неделата: кожени чизми од Timberland

Време е за умна инвестиција – во пар добри, модерни и квалитетни чизми со кои гајле ќе немате во сезоната на студени денови. Наш избор се овие чизми од реномираниот бренд Timberland, изработени од 100% кожа.  – Овој викенд имаме промоција -20% ...

Read More »

45 години уникатност и безвременски стил со жолтите чизми на Тимберленд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

За да ја прослави 45-годишнината на еден од своите најпрепознатливи производи, Тимберленд овој викенд подготви вистинска дизајн лабораторија во продавницата во Skopje City Mall, каде посетителите имаа можност за персонализирање на своите чевли или облека. Тату уметникот Драган Китановски Драш ...

Read More »

Изглед на денот: Меланија Трамп во чизми од Timberland

Првата дама на САД, при посетата на жртвите од ураганот во Флорида, покажа како знае да го носи и „кежуал“ стилот, прикладен за дождливото време. Во друштво на претседателот Трамп, таа ја замени луксузната облека и изборот на високи потпетици, ...

Read More »

Тренд на неделата: Oxford чевли од Timberland

Во деновите со променлива температура, како овие, идеален избор се чевлите Oxford. Најубавиот модел го најдовме во Timberland.  Овие преслатки чевли, кои ги носиме и на работното место, но и со џинс, имаат SensorFlex™ технологија која овозможува флексибилност и удобност. Достапни се во ...

Read More »

Новата колекција на Timberland создадена за модерни патеки

Брендот ја редефинира природата и го охрабрува потрошувачот да го креира својот пат. Timberland долго време e познат и почитуван бренд за надворешни услови. Оваа есен, со глобалната маркетинг кампања која гласи „Создадени за модерни патеки“, Timberland ја редефинира облеката ...

Read More »

Што ни носи Тимберленд за сезоната пролет/лето 2015

Колекцијата на Тимберленд (Timberland) за пролет/лето 2015 e наменета за жени и мажи кои уживаат да го поминат времето на отворено како начин да си ја вратат енергијата, да избегаат од градот, но и да се дружат со пријателите. Понекогаш ова ...

Read More »

Тимберленд женска колекција: Облека и обувки за стилизирана есен

Оваа сезона брендот Тимберленд (Timberland) во Македонија внесува новитет во женската колекција во која освен обувки од есен/зима 2014 достапна ќе биде и линијата на облека од овој бренд специјализиран за спортско-елегантна мода. Колекцијата за есен 2014 е изработена под ...

Read More »