Тег архиви: точки

Топ 10 фустанчиња со точки од новите колекции на популарните модни марки

Добри вести за оние кои го сакаат францускиот стил. Фустанчињата со точки се присутни во новите колекции на Mango, Zara, H&M, & Otther Stories…Должините се од макси до мини, дизајните се различни (нам особено ни се допаѓаат фустанчињата на преклоп), ...

Повеќе »

Листа на желби – Точкастите салонки од ZARA

Од морето на „хај-стрит“ облека и обувки обично се издвојува некое парче кое брзо станува хит на улиците. Оваа сезона тоа се точкастите салонки од есенската колекција на Зара. Како и на облеката, точкастите принтови ќе ја обележат есенската сезона, ...

Повеќе »

Converse со полка точки за пролет 2017. Супер се!

Популарната марка Converse го претстави новиот модел на патики наречен Chuck Taylor All Star за пролет 2017. Колекцијата Embroidered Dot се состои од различни модели со точкасти принтови. Од патиките има ниска и висока верзија, во црна и во бела боја. Цената ...

Повеќе »

Облечи ме во…точки!

Фустан со точки, кошула со точки, здолниште со точки, па дури и такви панталони! Модата се враќа на циклуси, и еве го повторно стариот добар циклус на мода во точки. Трендот, како по договор, го наметнаа повеќе модни марки истовремено, ...

Повеќе »