Тег архиви: Том Форд

Нов парфем од Том Форд кој вреди да се проба- Noir Anthracite

Во екот на летото, Том Форд пријатно не изненадува со лансирањето на новиот машки парфем Noir Anthracite. Во кампањата за парфемот позира популарниот модел Јон Картахарен, кој и претходно веќе беше заштитно лице на кампањите на овој луксузен бренд. Зад фотографиите ...

Повеќе »

Том Форд од Епл часовникот направи џебен часовник

Мајсторот на стилот, Том Форд, понуди ново шик решение спојувајќи го стариот стил на џентлмените со новиот, ултрамодерен Епл часовник. Џебниот Епл часовник од Том Форд ќе биде промовиран на модната ревија за пролет/лето 2016 во Лондон, но тоа не ...

Повеќе »

„Усни и момчиња„ на Том Форд: 50 нијанси на кармини за девојки и мажи

„Ми се допадна идејата да ги именувам кармините по момчињата. Зошто да се посветите на еден кога може да имате неколку? “, вели дизајнерот Том Форд за неговата претстојна колекција „Усни и Момчиња“. Колекцијата составена од 50 минијатурни кармини ќе ...

Повеќе »

Луксузни детски јакни со потпис на Том Форд

Том Форд ја лансираше колекцијата јакни наменета за најмалите, а од завчера достапна на Интернет-продажба на официјалната страница на Том Форд.   Инспириран од јакната која ја дизајнирал за неговиот син Џек, Том Форд лансираше лимитирана колекција на детски јакни ...

Повеќе »

5 работи кои (можеби) не ги знаете за Том Форд

Важи за еден од најпознатите „зависници од работа“, а самиот за себе ќе каже дека работи нон-стоп, „се додека сум буден, работам“. 1. За да го издржи тоа „нон-стоп“ темпо на работа, во текот на денот практикува три пати получасовна ...

Повеќе »

Симпатичен гаф на Хејден Панетијер: Носам фустан од Том Форд!

Љубителите на модата останаа збунети од изјавата на младата глумица Хејден Панетијер не црвениот ќилим на доделувањето на наградите Златен глобус. „Носам креација од Том Форд. Ова е првпат да носам креација од него. Се чувствувам секси и релаксирано во ...

Повеќе »