Tag Archives: Томи Хилфигер

Костими за капење и додатоци за плажа од Tommy Hilfiger

Летната колекција на популарната американска модна марка Tommy Hilfiger вклучува и богата линија на костими за капење, чанти и други додатоци за плажа. Доминира морнарскиот стил во сини, црвени и бели нијанси, и поспортските дизајни на костимите за жени и за ...

Read More »

Џиџи Хадид и Томи Хилфигер: Најубавите модни парчиња од новата колекција

Моделите од последната, четврта, соработка на топ моделот Џиџи Хадид и модниот дизајнер Томи Хилфигер официјално пристигнаа онлајн во продажба. За сезоната пролет/лето 2018, колекцијата се фокусира на спортските модни парчиња, инспириани од уличната мода. Од необичен „искинат“ џинс, до ...

Read More »

Џиџи Хадид ја претставува пролетната колекција TommyxGigi

Излезе каталогот за пролетната колекција TommyxGigi. За колекцијата позира супермоделот Џиџи Хадид облечена во модните парчиња произлезени од четвртата нејзина соработка со Томи Хилфигер. Фотографирана покрај спортски автомобил, американската убавица ја претставува колекцијата во која доминира спортскиот стил. Хеланки, кратки кожени ...

Read More »

Tommy x Gigi колекција пролет/лето 2018

Супермоделот Џиџи Хадид повторно соработува со Томи Хилфигер за колекцијата пролет/лето 2018. Ова е четврта соработка на моделот и модниот дизајнер. Вообичаено, Џиџи се појавува како лице во рекламната кампања. Разиграната колекција за потоплите денови содржи спортски модни парчиња совршени ...

Read More »

Џиџи Хадид носи рокенрол вибрации за есенската кампања на Томи Хилфигер

Супермоделот Џиџи Хадид повторно се здружи со модниот дизајнер Томи Хилфигер за третата по ред колекција насловена TommyxGigi.  Есенската колекција ќе биде во продажба од 19-ти септември, веднаш по ревијата која ќе се одржи на лондонската модна недела. Според првичните фотографии од ...

Read More »

Кежуал колекција на Томи Хилфигер за пролет/лето 2017

Софи Ричи е ѕвездата во новата кампања на Томи Хилфигер. Ќерката на Лајонел Ричи ги промовира модните парчиња од новата колекција заедно со Анвар Хадид и Лаки Блу Смит. Фотосесијата на триото е направена во Лос Анџелес од страна на ...

Read More »

Џиџи Хадид позира во модни парчиња од новата колекција TommyxGigi

Резултатите од соработката на топ моделот Џиџи Хадид и модниот дизајнер Томи Хилфигер ги гледаме во едиторијалот на мајското издание на Вог. Фотографирана од Серж Леблон, Џиџи позира во кежуал модни избори од актуелната колекција TommyxGigi. Покрај модни парчиња во ...

Read More »

Деним колекцијата на Томи Хилфигер се носи со високи спортски чорапи

18-годишната ѕвезда од социјалните медиуми, Софија Ричи, е главно лице на пролетната кампања на Томи Хилфигер. Кампањата е снимена во Лос Анџелес, Калифорнија, а колекцијата е инспирирана од стилот на 70-те години. Деним колекцијата од Томи Хилфигер содржи тексас мини ...

Read More »

Томи Хилфигер & Џиџи Хадид – колекција пролет 2017

Топ моделот Џиџи Хадид и дизајнерот Томи Хилфигер ја остварија втората соработка за колекцијата пролет 2017. Неодамна лансираниот „лукбук“ носи калифорниски дух во колекцијата насловена „Summer of Love“. И кој друг, ако не Џиџи Хадид е заштитно лице на кампањата ...

Read More »

Празнична колекција од Томи Хилфигер: Светкави фустанчиња и свечени панталони

Американската модна марка „Томи Хилфигер“ и глобалниот нивни амбасадор, моделот Џиџи Хадид, ја промовираа празничната колекција. 21-годишната манекенка е фотографирана од Грегори Харис за потребите на кампањата, а целата атмосфера е свечена.  Бразилскиот модел Франчиско Лачовски и прави друштво на ...

Read More »