Tag Archives: топ 3

Топ 3 најдобри парфеми на база на ванила

Не можеме да зборуваме за парфемите на база на ванила без да го спомнеме легендарниот Jicky, креација на Guerlain во 1889. Миризбата асоцира на прекрасна слаткарница во која се продаваат домашни превкусни колаченца направени од ванила, лимон и цимет. Се разбира, ...

Read More »

Топ 3 совршени коректори кои го ретушираат лицето

Со голема покривна моќ и моќност за прикривање на дамките, акните, подочниците и другите недостатоци на кожата, овие коректори прават ефект на ретуширање на лицето. Овие моќни производи од познатите козметички куќи ја намалуваат видливоста на борите, ја прават кожата ...

Read More »

Топ 3 физички активности кои најмногу топат калории

The Economist ги објави бројните статистики на „British Heart Foundation“ и „Sport and Fitness Industry Association“ и други извори кои докажуваат кои вежби најмногу согоруваат калории. На прво место е боксот. Истражувањето покажува дека само 30 минути вежбање бокс согорува ...

Read More »

Топ 3 кармини за зголемување на усните

Полните усни секогаш се привлечни, а благодарение на богатите и нови козметички формули, сега можеме да го добиеме ефектот на полни усни без да правиме естетска интервенција. Бројни козметички марки почнаа да лансираат производи за краткотрајно зголемување на усните, таканаречени Lip ...

Read More »

Топ 3 намирници според нутриционистите

Women’s Health направи анкета за топ 3 најздрави намирници кои треба да ги јадеме секојдневно, во соработка со повеќе нутриционисти. Еве во кои три намирници сите нутриционисти се согласуваат: Овесна каша Најдобар појадок со многу можности – може да се ...

Read More »

Топ 3 најпопуларни чевли во 2016 година

Годината која изминува ни донесе многу нови модни трендови кај обувките кои доминираа на улиците. Сребрените чизмички и воопшто сребрените чевли беа меѓу главните ѕвезди на 2016 година, конкурентни на нив беа белите чевли во сите модели, но и патиките ...

Read More »

Топ 3 луксузни парфеми на сезоната од познатите модни марки

Сакате парфем кој ќе остави посебен впечаток и подготвени сте за него да платите малку повеќе од вообичаено? Дел од познатите луксузни модни марки сезонава лансираа нови парфеми потпишани со нивното име кое гарантира луксуз, ексклузивност и префинетост. Ова се ...

Read More »

Топ 3 бои кои ќе доминираат оваа зима

За студените денови оваа година се форсираат три необични бои кои не ги носевме често во изминатите сезони. Кафена во сите нијанси Исто како и кај трендот кај косата, смеѓата боја се враќа во мода преку сите нејзини нијанси. Одлично ...

Read More »

Топ 3 најпродавани производи од Икеа

Според „Бизнис Инсајдер“ во текот на една година, Икеа лансира по околу 2.500 нови производи. Некои од нив остануваат „бестселери“ со години, а ова се најпродаваните топ 3 производи на сите времиња. На прво место е „Били“ полицата за книги, а ...

Read More »

Топ 3 леопард-палта што ги носиме оваа есен/зима

Веќе подолго време леопард-палтото не излегува од мода, па и годинава се најде во колекциите на познатите луксузни и „хајстрит“ брендови. Ваквите палта веќе ги облекоа оваа есен повеќето од познатите лице од модниот и актерскиот свет, а Кејт Мос ...

Read More »