Tag Archives: топ 5

Топ 5 машки џемпери достапни во нашите продавници

Не само за топла зима, туку овие џемпери се толку фенси што ги охрабруваме мажите да ги облечат во секоја пригода, особено во убавите денови на божиќните празници кога најблиските ни ја греат душата, а џемперот-телото. Ова се нашите 5 ...

Read More »

Топ 5 нови козметички производи кои вреди да се пробаат оваа зима

Нови производи ни носат ново модно расположение и ни ги најавуваат новогодишните празници, а некои од нив и не предупредуваат дека време е да обрнеме поголемо внимание на кожата на лицето која е изложена на студенилото и ветрот. Од низата ...

Read More »

Топ 5 есенски трендови на фармерки

За многумина, фармерките се најомиленото парче облека во гардероберот. Но, како трендовите се менуваат од година во година, посакуваме нови фармерки, иако не се откажуваме ни од старите модели. Ако размислувате да се почестите со нов џинс за есенва, погледнете ...

Read More »

Топ 5 стик-пудри со голема покривност за блескав тен

Предноста на стик-пудрата е што секаде може да ја носиме со себе без да се растури или да растече во чантата. Малечки се, лесни се за апликација, а покривноста им е поголема од онаа на течните пудри. Ако размислувате за ...

Read More »

Топ 5 нови есенски парфеми

Кога есента ќе ни донесе посвежи денови, ќе дојде време и да го промениме свежиот, летен парфем со парфем со поостри ноти. Вообичаено и оваа сезона познатите модни и козметички куќи лансираа нови парфеми, а ние ги претставуваме најочекуваните топ ...

Read More »

Топ 5 парфеми совршени за топлите денови

Кога температурите стануваат високи, секако гардеробата што ја носиме ни станува полесна, а таков треба да биде и нашиот парфем. „Тешките“ миризби кои се соодветни за зимата или есента и кои зад нас оставаат трага, речиси непристојно е да ги ...

Read More »

Топ 5 најдобри нови дезодоранси за лето 2016

Можеби не обрнувате големо внимание кога купувате дезодоранс, но добриот дезодоранс особено во топлите денови е исклучително важен за да ја задржите свежата миризба и како превенција од прекумерно потење. Па следниот пат кога ќе одбирате дезодоранс, земете ја предвид ...

Read More »

Топ 5 кошули на риги што ги носиме со светол џинс

Кошулите на риги оваа пролет се вратија во колекциите на популарните модни марки. Преовладуваат оние во сина и бела боја, а совршени се кога се малку пошироки. Одлично се комбинираат со светол „искинат“ џинс, иако убаво „стојат“ и со макси ...

Read More »

Топ 5 пудри пријателки на вашиот тен и паричник

Вистинската пудра значително ќе го подобри изгледот, ги покрива недостатоците, црвенилото, црните кругови под очите, и додава свежина на лицето. Доколку пак пудрата е неприродна и прегуста може да ве трансформира во кловн. Па доколку сте расположени за тестирање на ...

Read More »

Топ 5 коректори по супер цена кои вреди да ги пробате

Да ја оставиме настрана луксузната козметика, овие коректори вредат повеќе отколку што сте ги платиле. L’Oreal True Match Super Blendable   Rimmel London Match Perfection NYX Cosmetics HD Photogenic Concealer Maybelline Instant Age Rewind Eraser Dark Circle Treatment Revlon PhotoReady

Read More »