Tag Archives: топ модели

Какви костими за капење носат супермоделите ова лето

Летото е во полн ек за светските супермодели кои се одмораат на различни делови од светот. Емили Ратајковски и Џиџи Хадид моментно се одмораат во Грција кадешто еден нов, луксузен ресорт им платил да се појават како вип гости и ...

Read More »

Топ моделите на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал

Меѓу големите холивудски ѕвезди, на црвениот тепих на Канскиот филмски фестивал, се појавија и топ моделите во креации од прочуените луксузни модни куќи. Особено внимание привлече Русинката Ирина Шаик со црвената креација од Версаче. Бела Хадид пак, требаше да го ...

Read More »

„Бев најгрда во одделението“ – Топ моделите раскажуваат за тинејџерските денови

Од Жизел Бундхен до Карли Клос и Лили Олдриџ: топ моделите раскажуваат каква била нивната адолесценција кога сеуште не биле славни. Денес се меѓу најубавите и најпосакуваните жени во светот, сепак и тие имале љубовни проблеми кога биле млади. Еве ...

Read More »

Супермоделите одговорија на ледениот предизвик: На која најдобро и стои кофата?

Добар дел од славните модели одговорија на ледениот предизвик поливајќи се со кофа со студена вода или мраз.   Феноменот наречен Ice Bucket Challenge продолжува, а славните модели не останаа без одговор на овој предизвик. Од Кејт Мос, Наоми Кемпбел, ...

Read More »