Тег архиви: Топшоп

Ова е моментно најбараната чанта, распродадена за неколку часа

Модната марка Топшоп направи вистински „бум“ со лансирањето на трендовска чантичка која се распродала само во неколку часа и моментно не е достапна во продажба, а листата на чекање на побарувачите е огромна. Малата бела чантичка со текстура која потсетува ...

Повеќе »

Скандалот Топшоп: Сопственикот ги малтретирал вработените на сексуална и расна основа?

Сопственикот на најголемиот британски хај-стрит бренд, Топшоп, Sir Филип Грин, се соочува со сериозни проблеми кои сосема сигурно ќе допринесат да ја загуби титулата “Sir” која му е доделена од кралицата. Целосното разотркивање на актуелниот случај во компанијата Топшоп, може ...

Повеќе »

5 невестински фустанчиња од Топшоп

Откако минатиот месец ја објави рекламната кампања посветена на невестинската колекција, британската популарна модна марка Топшоп ги лансираше модерните венчаници во продавниците под линијата наречена Топшоп Брајд. Линијата содржи 5 венчаници изработени со светкави материјали, сатен и чипка и со ...

Повеќе »

Мора да ја видите новата невестинска колекција од Топшоп

Британската модна марка Топшоп ја лансираше невестинската колекција за пролет/лето 2017 TOPSHOP Bride, која ќе биде достапна во продажба во Топшоп продавниците и онлајн од 12 април. Колекцијата содржи 25 едноставни, но лелеави и разиграни модели кои ги задоволуваат вкусовите на ...

Повеќе »

Колекција на чевли на Моли Годард за Топшоп

Лондонската дизајнерка Моли Годард, која годинава ја доби наградата за откритие на годината на Британските модни награди, престижни модни награди кои важат за пандан на филмските Оскари во модната индустрија, во соработка со Топшоп лансираше колекција на чевли. Колекцијата беше презентирана ...

Повеќе »

Најубави модни парчиња од Зара, Топшоп и Х&М за есен 2016

Додека ги очекуваме новите колекции од „хај стрит“ брендовите, да погледнеме во оние кои за сега, понудија интересни парчиња за сезоната – штом се вратите од годишните одмори. Цветни принтови насекаде, кожени јакни со многу апликации и да – панталони ...

Повеќе »