Тег архиви: Торонто

Топ 3 најпосакувани светски дестинации според Гугл за 2016

Condé Nast Traveler ја објави листата на „најгуглани“ градови во текот на 2016 година, а меѓу првите три не се најдоа ниту Рим, ниту Лондон, Њујорк, Париз, Токио… Според Гугл, најпосакуваните топ 3 дестинации се: 1. Рејкјавик, Исланд Рејкјавик стана ...

Повеќе »

Мисицата Елена Анѓеловска утре ќе се бори за круната на Мис Глоуб во Торонто

Утревечер во Торонто ќе се одржи финалето на Мис Глоуб. Македонска претставничка на овој избор за убавина е Елена Анѓеловска. Учесниците веќе три недели се во Торонто каде се подготвуваат за големото финале. Елена во Канада е со екипа од ...

Повеќе »