Tag Archives: Тренд на неделата

Тренд на неделата: Комплет од MANGO со тропски принт

Погледнете го овој преубав комплет од MANGO со кој ќе останете забележани. Панталоните со широк крој се со должина до над глуждовите, а блузата со долги ракави го прави пријатен за носење во пролетните денови како и во поелегантните летни ...

Read More »

Тренд на неделата: Чевли од Bata изработени со Insolia технологија

Ви ги предлагаме овие прекрасни чевли од Bata кои се изработени со Insolia технологија која дава дополнителна удобност, правилно распределување на тежината на целото стапало и баланс. Чевлите ќе можат да се носат три до четири пати подолго од вообичаено. Палетата на ...

Read More »

Тренд на неделата: Кошули од Springfield со цветни принтови и везови

Модерните цветни принтови и везови за сезоната пролет/лето 2017, ги наоѓаме во најсофистициран дизајн кај кошулите од Springfield. Секако дека ќе ни недостигаат соодветни зборови за да ги опишеме, па затоа, погледнете ги моделите во фотогалеријата. Достапни се во продажба ...

Read More »

Тренд на неделата: Чанти од Parfois

Зошто го обожуваме Parfois? Затоа што има преубави трендовски модели на чанти, супер квалитет, а при тоа – цените се пристапни! Оваа недела ви претставуваме сет од неколку чанти од Parfois кои многу ни се допаднаа.  Погледнете ги одблизу и одберете си ...

Read More »

Тренд на неделата: Три модели на фармерки од Levi’s

Во пролетно расположение одбравме три модели на фармерки од Levi’s кои со задоволство ќе ги носиме оваа сезона – два скини модели од Levi’s 501 моделот кои за прв пат го добиваат овој крој и еден boyfriend модел исто така 501.  ...

Read More »

Тренд на неделата: Мантил од Maison Scotch

За пролетната сезона го бендисавме мантилчето од Maison Scotch кое одлично се комбинира и со добар пар фармерки за кежуал изглед, како и со деловна гардероба.      Мантилот е достапен во продажба во мултибренд продавницата Fashion& Friends во Скопје Сити ...

Read More »

Тренд на неделата: Levis ултра-скини џинс од новата колекција на Fashion&Friends

Од новата колекција на Fashion&Friends едно посебно модно парче ни привлече внимание – ултра скини фармерки од марката Levis . Дизајниран од врвен тексас, овој модел го разубавува телото и ја нагласува нашата женственост. Совршено се надополнуваат со карирана кошула и трендовски ...

Read More »

Тренд на неделата: Бомбер јакна од Springfield со цветни везови

Додека минатата година беа хит, годинава бомбер-јакните се вистинско модно лудило и се насекаде околу нас. Сега се уште постилизирани, уште понежни, уште поубави од лани.  Се вљубивме на прв поглед во бомбер јакната од Springfield со цветни везови. Погледнете ...

Read More »

Тренд на неделата: Патики од Geox со металик сјај

Кул, модерни и со привлечен изглед, новите патики од Geox  се совршени за да додадете финален допир на стилскиот карактер на секојдневието.   Патиките нудат потполна удобност и можност стапалото да „дише“, а ваквата перфорирана напредна техника која овозможува нозете да ...

Read More »

Тренд на неделата: Практични ранчиња на преклопување од Parfois

Го сакаме Parfois  затоа што има супер производи со модерен дизајн, проверен квалитет по супер цени! А неделава се одлучуваме за ранчињата кои се преклопуваат и со тоа имаат предност да ги носиме секаде со нас. Дизајнот е фенси, а боите ...

Read More »