Tag Archives: тренд

6 блузи со гол грб за трендовска пролет 2017

Трендот на отворен грб го гледаме во новите колекции на луксузните модни марки како и кај популарните хај-стрит брендови. Блуза или кошула, еднобојна или на риги, со панделка или врвци на грбот, а може и само длабок Ве-израз – важно ...

Read More »

Гастро тренд: Детски роденденски торти во форма на еднорог

Ја следите модата на роденденските торти? Моментно, вистински хит во светот се различни варијации на еднорог – тоа преслатко животинче од бајките кое ќе го расположи секое дете. Трендот беше лансиран годинава од популарната американска марка за слатки „Naked cakes“, ...

Read More »

Папучки со крзненце – незаобиколен тренд на нови обувки за пролет 2017

Најголема понуда од нив ќе најдете во пролетната колекција на Зара, но ги има и во Бершка. Секако, присутни се и во колекциите на луксузните модни марки, а најубавите се од Живанши. Папучките со крзненце се новите обувки на сезоните ...

Read More »

Улична мода: Корсети и како да ги комбинираме оваа пролет

Трендот на корсетите е да се носат над облеката, над предимензионираните кошули, тесните блузи, па дури и над маичките. Моментно ги гледаме насекаде на улиците на светките метрополи, се носат и со фармерки и со фустани, во најразлични големини, бои ...

Read More »

Во тренд: Видливо лого на модните парчиња за пролет 2017

На почетокот на 90-те години носењето на логото на модната марка на истакнат дел од гардеробата беше модерно, а беше потребна цела деценија оваа мода да се трансформира во нешто што е крајно непожелно, па дури и дегутатно. Оттогаш, логата ...

Read More »

„Nude“нијансата е апсолутен тренд на костими за капање за пролет/лето 2017

За костимите за капење во nude нијанса, поточно во нијанса на боја на кожата, годината интересот во продажба се зголемил за дури 145 отсто, што дефинитивно е податок дека овие костими за капење се најголем тренд за пролет/лето 2017. Оваа ...

Read More »

Тренд аларм: 5 модни додатоци кои се „ин“ оваа сезона

5 модни додатоци ќе ве направат препознатливи оваа зима 2017. Доколку ги следите модните трендови, не заборавајте на шеширот и кожените ракавици со вез во снежните денови, на шалчето со крзненце во студените денови, но и на обетките со кристалчиња ...

Read More »

Топ 5 најмодерни парчиња облека за снежните денови

Како да се остане во чекор со модата оваа зима? Само 5 модни парчиња се доволни за да го сочувате шик изгледот и на снежните улици. Миди сукња Миди-сукњата во оваа сезона го доби својот втор живот. Немојте да се ...

Read More »

Какви парки се модерни оваа есен/зима

Веќе неколку години парките не излегуваат од мода, но од година в година модата кај парките се менува. Какви парки годинава се „ин“? Еве три совети за шопинг. Побарајте модел со ремен Обично парките се гломазни, па ако сакате да ...

Read More »

Тренд кој ги освојува улиците: Мрежасти чорапи под искинатите фармерки

Подготвени сте за новиот тренд? Сигурно веќе имате барем чифт искинати фармерки, потребни ви се само мрежасти или чипкани хулахопки и може да станете и вие следбеничка на трендот кој се повеќе ги освојува светските метрополи. Оваа модна манија беше ...

Read More »