Tag Archives: тренд

Невестински тренд кој ќе доминира во 2017 година

Невестинските фустани со „спуштени раменици“ се неизбежни креации во колекциите за пролет 2017 на познатите модни марки. Списанието Brides го најави овој тренд како доминантен за следната година, иако добро владееше и од втората половина на оваа година. Предноста на ...

Read More »

Нов хит на свадбена торта: Персијска љубовна торта

Најновиот тренд меѓу свадбените торти, но и меѓу тортите кои воопшто сакаат да искажат љубов и без некој значаен празник или повод, е таканаречената Persian love cake, односно Персијска љубовна торта. Оваа торта за кратко време стана толку популарна што ...

Read More »

Фатете го есенскиот тренд со бомбер јакна

Бомбер јакната го прави својот голем камбек на модната сцена за есен 2016. Од модните писти до уличната мода – фатете го трендот на бомбер јакните. Мислите дека може да се носи само на еден начин? Размислете уште еднаш. Сезонава ...

Read More »

Трендови есен/зима 2016: Ремен над палтото – како да го носиме

Ако ги сакате модните додатоци, како што ги сакаме ние, еве еден омилен есенски тренд – ремен кој се носи над палтото. Тој ќе додаде софистициран допир на вашиот изглед. Може да го носите врз јакна, сако, мини или макси ...

Read More »

Скриено виножито во косата е нов тренд за кој се зборува

Во последниве две-три години трендовите на коса брзо и драстично се менуваат. Од пастелни нијанси преку коси со светки до виножито во косата кое е денес најнов тренд. Скриеното виножито во косата секако е фризура која баш сите можеме да ...

Read More »

Есенски тренд: Еден поинаков анимал-принт

Леопард-принтот оваа есен ќе го заборавиме. Новите трендови кои ги форсираат популарните хај-стрит и луксузни модни марки се во знакот на еден поинаков животински принт. Од ретро фустани и кошули со зајчиња, тигри, мечки, мачиња, лисици…, до модни додатоци во ...

Read More »

„Голи“ раменици – топ 5 модели кои ги обожаваме!

Тренд за оваа сезона се моделите кои ни ги откриваат рамениците. И навистина го обожаваме овој суперженствен тренд! Ваквите модни парчиња имаат и друга предност – одговараат на сите градби на телото. Па наместо да си го покажете стомачето, летово ...

Read More »

Се отвора Тренд Гастро Бар во населба Аеродром

Тренд Гастро Бар – место каде приготвувањето храна е наука. На големо задоволство на сите гурмани кои сакаат да уживаат во удобна и модерна атмосфера, утре (среда, 01.06.2016) од 21:00 часот се отвора новиот Trend Gastro Bar во населба Аеродром ...

Read More »

3 тренд фризури: Залижаната коса се враќа!

Освен трендовите на гардероба, на изминатите модни недели за женска мода во Њујорк, Лондон, Милано и Париз ги видовме трендовите кои претстојат за есенската сезона во модните додатоци, чевли, шминка и секако – фризурите. 3 тренда отскокнаа и станаа препознатлив ...

Read More »

Би „носеле“ ли крзнени нокти?

Кога е во прашање декорирањето на ноктите, што се не видовме само во изминатата година! Од балон нокти до аквариум нокти, 3 Д детаљи, украси, светки…И таман помисливме дека се веќе е видено, пристигнува новиот тренд на крзнени нокти. Трендот ...

Read More »