Tag Archives: тренд

13 трендови на костими за капење што ќе доминираат ова лето

Костимите за капење ја следат модата на гардеробата, па сосема очекувано тренд за ова лето ќе бидат моделите на кои доминираат ресите, засечени од страна, со една прерамка, во бојата на годината – нежно сина, портокаловите костими, кожените… Еве што ...

Read More »

Трендови на шминка: Зима во боите на Пантоне

Некои од козметичките компании веќе ги лансираа новите колекции на декоративна козметика во знакот на боите што Пантоне ги одбра за бои на 2016 година – нежно сина и нежно розова. Ако сте веќе вљубени во боите на 2016 година, ...

Read More »

Трендови на шалови – есен/зима 2015

Омилениот моден додаток за студените денови, шалот, оваа сезона може да го носите онака како што сугерира Прабал Гурунг, цврсто завиткан околу вратот во неколку слоеви, или пак, како што форсираат модните трендови кои ни ги носат Етро, Кензо и ...

Read More »

Трендови на џемпери за сезона есен/зима 2015

Ролките се повторно во мода, доминираат во колекциите на модните марки како Александар Мек Квин и Делпозо. Во меѓувреме, Сен Лоран пак, нуди леопард шари, а колекцијата на Александар Ванг не враќа во 90-те. Повеќе модни марки нудат долги џемпери ...

Read More »

Тренд на ракавици есен 2015

Ракавиците се едни од најкорисните модни додатоци за постудените денови, а знаат да бидат толку шик што ќе му дадат посебен шарм на изгледот. И годинава остануваат во мода ракавиците во силни бои – жолти, зелени, виолетови. Сепак, на улиците ...

Read More »

Нов тренд: стакленца на ноктите

Новиот тренд на маникир доаѓа од Кореја. Откако таму се појави пред неколку месеци и девојките „полудеа“ по него, молскавично се прошири низ светските метрополи. Важно е да се стакленца. Без разлика дали тие изгледаат како да се скршени или ...

Read More »

Истражување: Кои фармерки се најбарани и најмодерни оваа сезона

Дали сте тип што ужива во фармерки? Тогаш би требало да сте информирани дека тесните фармерки не се веќе модерни. „Polyvore“ собраа податоци од своите корисници за да утврдат кои фармерки се најпосакувани токму сега, а резултатите се прилично изненадувачки. ...

Read More »

Коломбре е новиот тренд на коса што треба да го пробате ова лето

Трендовите на коса за лето 2015 стануваат се посимпатични. И поколоритни. Новиот летен тренд на коса се вика коломбре. Претставува комбинација на омбре и виножито, а Инстаграм веќе „натежна“ од бројните фотографии од девојките од сите страни на светот кои ...

Read More »

14 нови изгледи: Очила за сонце по мерка на ова лето и вашата форма на лицето

  Доколку ги следите модните трендови, тогаш секако ви е јасно дека летово е во знакот на очилата за сонце со стакло во силна боја. Но грешките се прават кога изборот на очилата за сонце кои се модерни не одговараат ...

Read More »

Трендови на шапки: Би носеле ли вакви скулптури на главата?

И годинешното издание на Ројал Аскот кое традиционално се одржува во Аскот, мало гратче во близина на Беркшир, Велика Британија, помина во знакот на неверојатните шапки кои ги отсликуваат актуелните трендови. Со оглед на тоа дека самиот настан Ројал Аскот ...

Read More »