Tag Archives: трендови

Враќање на романтичните, бели, долги венчаници

По разните експериментирања со боите, должините и формите, познатите модни куќи се вратија на класичните, долги и бели венчаници кои ќе бидат тренд во 2015 година. Како детаљ е присутна тантелата, но и велот кој доминара во повеќето колекции. Еве ...

Read More »

Направете си ја зимата забавна: 5 трендови за зима 2015 достапни во нашите продавници

Старите трендови редовно повторно се враќаат во мода, малку подоцна, но никогаш предоцна за да ги заборавиме. Без овие 5 модни парчиња не минува и оваа зима. Ако сакате да си ја направите забавна. Високи чизми Тие се апсолутен тренд ...

Read More »

Есенски бои во косата

Ако немате храброст да ја обоите косата во црвена боја, пробајте ги другите тренд бои за оваа есен. Кога ќе промениме нешто во фризурата, кога ќе ја потсрижеме косата или уште подобро, кога ќе ја смениме нејзината боја, понекогаш се ...

Read More »

Историјата на чадорот и новите трендови: Нека врне!

Есента не може да се замисли без практичниот моден додаток – чадорот. Голем, дизајниран за двајца, шарен, во силна боја, со интересен принт, класичен црн, со цветови…, дизајнерите денес играат со фантазијата на оваа тема. И додека денес сите имаме ...

Read More »

Нагласени очи: „ Не плашете се да изгледате како кукличка која трепка со очите, одете до екстремност!“

Уште еден мејк-ап тренд за сезоната есен/зима. Фокус на очите и се разбира, на кожата. „Видовме разновидност на мејк-ап стилови во текот на последните Модни недели. Како и да е, без сомнение, трендовите за претстојната сезона се насочени кон очите. ...

Read More »

Есента доаѓа, зошто да се биде нормален?

Модниот едиторијал на списанието „W“ претставува некои од трендовите за претстојната сезона под слоганот „Зошто да се биде нормален“. Фотосесијата е дело на Крег Мек Дин и ги најавува трендовите во кои доминираат контрастите. Блејзери и џемпери со чисти линии ...

Read More »

Најнови јога трендови

Постојат многу варијанти, многу „нијанси“, многу интерпретации на јогата. И како што е случај со сите успешни практики, така и јогата има свои нови трендови. Нови трендови, нови идеи, нов начин да се подобри состојбата на телото и на духот ...

Read More »

Зад сцената со Пет Мек Грат: шминка иснпирирана од раскошноста на розата

Мејк-ап виртуозот Пет Мек Грат ги претставува трендовите за сеозната пролет/лето според модната двојка Долче и Габана, употребувајќи козметичка линија од оваа марка. Шминката е овојпат инспирирана од безвремената мода, едноставноста и раскошната убавина на розата. Розови се и усните, ...

Read More »

Сите трендови на едно место за есен/зима 2014/2015: од ревиите во Милано, Лондон, Њујорк и Париз

Од тоа што го видовме на модните писти на ревиите во Милано, Лондон, Њујорк и Париз може да се извлече еден заклучок – ренесансата се враќа. Да резимираме што е заедничко од повеќе модни марки што форсираат како тренд за ...

Read More »