Tag Archives: трендови

Трендови на коса: Фризурата „shaggy“ се врати на голема врата

На модната сцена се враќа таканаречената shaggy hair техника на шишање, која беше хит во 70-те години. Фризурата shaggy подразбира слоевито ишишана коса која може да биде во различни должини. Предноста на оваа техника е што на тенката коса и ...

Read More »

MANGO ги претстави пролетните трендови, еве што ќе носиме во новата година

Можеби пролетта ви изгледа далеку, но добро е да „фрлиме“ поглед на модните парчиња кои ќе ги сакаме (и носиме) догодина, кога температурите ќе станат многу попријатни. Популарната шпанска модна марка Манго ги претстави трендовите за пролетната сезона. Во центарот ...

Read More »

Тренд на китење на новогодишните елки: Разретчени гранки, малку украси, минимализам….

Судејќи според фотографиите постирани на Инстаграм, оваа година царува трендот на разретчени божиќни елки и минимализам во украсувањето, а идејата е да се покаже скромност. Најголем тренд на украсување се светилките кои се диксретно распоредени по елката, додека лампионите (речиси) ...

Read More »

10-те најголеми трендови од колекцијата есен/зима 2018/19 на MANGO

Од есенцијални модни парчиња, како волнени џемпери, до софистицирани палта и кожени мантили, есенското обновување на гардеробата ни почнува со Mango. Експериментални миксови, нови стилови и реинвенција на стилот од 70-те години. Добредојдовте во новата сезона со овие 10 клучни модни ...

Read More »

Најпопуларни трендови за свадби кои ќе ја обележат 2018 година

Сезоната на свадби е во најголем ек. Многумина летото, а особено месецот август, го одбираат за месец во кој ја закажуваат својата венчавка, но популарни за венчавање се и септември и октомври. Ако ја планирате и вие вашата свадба, информирајте ...

Read More »

Ирина Шаик ги презентира трендовите на костими за капење за лето 2018

Рускиот топ модел Ирина Шаик зрачи на јулската насловната страница на списанието ЕС Магазин. Фотографирана од Елен вон Анверт, Русинката за насловната страница позира во трендовски едноделен костим за капење во зелена боја од Топшоп. Во едиторијалот пак, Шаик ги ...

Read More »

Минималистички пролетни модни изгледи од Zara

Модната марка Зара во најновата фотосесија снимена под жешкото сонце на Палм Спринг, Калифорнија, ни ги претставува трендовите за пролет/лето 2018. За рекламната кампања насловена Behind the Desert е ангажирана моделот Биргит Кос, која позира презентирајќи ни минималистички стил за ...

Read More »

6 модели на фармерки што ќе доминираат во сезоната пролет/лето 2018

Фармерките не излегуваат од мода, но моделите се менуваат од сезона во сезона. Па, доколку ги следите модните трендови, погледнете какви фармерки ќе се носат во потоплите денови. „Скини џинс“ Тесните фармерки кои ја следат линијата на телото остануваат модерни ...

Read More »

Топ 10 модни трендови за пролет 2018

Што ќе доминира оваа пролет на уличната модна сцена? Од враќање на ресите и наборите до голем „камбек“ на вестерн стилот, особено на „каубој“ чизмите, пред нас е интересна модна сезона која дополнително ќе не расвесели со првите потопли денови. ...

Read More »

Што ќе доминира на уличната модна сцена во 2018 година? Пинтерест го има одговорот

Популарниот сајт Пинтерест ги предвидува модните трендови за 2018 година. Прочитајте кои модни парчиња ќе бидат „маст хев“: Големи обетки – Популарноста на предимензионираните обетки на Пинтерест пораснала за околу тристотини пати, па секако дека годинава ќе бидат водечки моден ...

Read More »