Tag Archives: трендови

5 трендови за велигденска декорација на домот и трпезата

Секоја година во игра се нови трендови на декорација на домот, јајцата и трепезата за велигденските празници. Ваквите трендовите ги следат модните треднови, па оттука добиваме и нови и свежи идеи за поинакво празнично украсување. Пастелни бои Пастелните тонови се ...

Read More »

10 нови дизајнерски ламби кои ги обожаваме

На миланскиот саем за осветлување „Еуролуче“ беа претставени најразлични нови решенија за осветлување на домот, а меѓу ламбите – 10 нови модели оставија најголем впечаток. Погледнете ги најубавите дизајнерски ламби во фотогалеријата.

Read More »

Трендови на чевли со полна потпетица за пролет/лето 2017

Ја издолжуваат женската фигура и визуелно ги истенчуваат нозете, зарем не се тоа доволни две причини да ги обожаваме чевлите со полна потпетица?! Дополнително, згодни се за носење преку целиот ден и лесно се движиме на нив за разлика од ...

Read More »

Еспадрили: Трендови за пролет/лето 2017

И сезонава ќе ги носиме нашите омилени обувки – еспадрилите. Без разлика дали се платнени или кожени, како никогаш претходно да не биле толку убави! Ги наоѓаме во колекциите на луксузните модни марки, како и кај „хај стрит“ брендовите. Еспадрилите ...

Read More »

Трендови на костими за капење од популарните модни марки

Софистицирани и гламурни, едноделните костими за капење и оваа година се женствени, секси и „кул“. Моделите се разновидни, популарни се оние со принт од овошје, додека цветните никогаш не излегуваат од мода. Од Calzedonia до Yamamay, еве го нашиот избор на едноделни костими ...

Read More »

Сламените чанти се вратија во мода, еве ги трендовите

Сламените чанти ги гледаме во колекциите на луксузните модни марки, од класични модели до интересни дизајни како оние во форма на сладолед од Долче и Габана. Во новата колекција на Прада, сламените чанти се во живи бои – сина, розова, ...

Read More »

Тренд на коса – сите луди по „блоранџ“

Новиот тренд на коса се вика  Blorange (блоранџ), а претставува комбинација на неколку пастелни топли нијанси кои се движат од боја на праска до боја на роза и портокал вметнати во руса коса.   Должината на косата не е важна, ...

Read More »

Венчаници 2017: Најубавите модели од луксузните модни марки

Од сирена-модели, со отворен грб и гламурни, до едноставни и минималистички, во колекциите за пролет/лето 2017 на луксузните модни марки препознаваме прекрасни креации. Годинава луксузните модни куќа ни нудат заводливи сирена фустани за денот на венчавката, обично се во бела ...

Read More »

12 најубави венчаници од луксузните модни марки за пролет/лето 2017

Кога станува збор за избор на венчаница, идните невести инспирацијата за моделот совршен за нив ја церпат од специјализираните списанија за венчаници или од Невестинската модна недела. Но, сепак, најубавите решенија се наоѓаат во актуелните колекции на докажаните, врвни „мајстори“. ...

Read More »

Топ 5 вида на суперхрана која треба да се проба во 2017

Колку пати сте си дале ветување дека во новата година ќе се „фрлите“ на здрав живот? Доколку ви е грижа за доброто здравје (а кому не му е?!), проверете ги најголемите трендови на суперхрана кои нутриционистите ги препорачуваат за 2017 ...

Read More »