Тег архиви: трендови

12 трендови на боја на коса за 2017 година

Новата година започна и веќе знаете што значи тоа – нови трендови на боја на коса. Можеби изгледа дека ништо ново не се нуди, со оглед на тоа што повеќето од новите трендови веќе сме ги виделе во изминатите неколку ...

Повеќе »

Топ 5 трендови на маникир за празничните денови

Во овој период на годината, снегот, ѕвездите и светките се најдрагите појави, а да не зборуваме кога се наоѓаат на нашите нокти. Во продолжение ви носиме топ 5 трендови на маникир за празничните денови. Топ 1. Маникир како божиќното „грдо“ ...

Повеќе »

Топ 8 трендови на свадби за 2017 година

Трендовите на свадби ги следат модните и дизајн трендови, па 2017 година ни носи нови пријатни изнеднадувања во декорациите и организирањата на прославите. 8 доминантни трендови ќе доминираат низ светот во текот на годината пред нас. Декорации во силни бои ...

Повеќе »

Трендови на новогодишна шминка од L’Oreal Paris (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Познатата француска козметичка куќа  L’Oreal Paris во организираната фотосесија во која позираат повеќе топ модели ни ги презентира трендовите на шминка за претстојните празници. Во презентацијата учествуваат моделите Барбара Палвин, Карли Клос, Даутцен Крус, Лија Кебеде, Чао Вен Ју, Су Ју ...

Повеќе »

Топ 5 трендови на празнично украсување за 2016/2017

Трендовите на декорацијата на домот за декемвриските и јануарските празници годинава ни носат светли бои и декорации инспирирани од детската фантазија. Белите елки на голема врата се вратија во мода, а многу популарни се и розовите елки. Исто е и ...

Повеќе »

4 трендови кои ќе ја обележат оваа есен

Во „морето“ од нови трендови, се издвојуваат четири исфорсирани од лускузните модни куќи и веќе пренесени на улиците на светските метрополи. Подготвени сте за нив? Чорапи со нежни чевли 2. Груби чизми со стабилна потпетица 3. Чанти кои се носат ...

Повеќе »

Есен 2016: Топ 3 трендови на боја на коса

Русокосите ќе мора малку да причекаат, трендовите за сезоната на постудените денови 2016/2017 се на страната на смеѓите девојки. Еве ги водечките 3. Чоколадно розова златна коса Судејќи според трендот кој го форсираат најпознатите светски фризерски салони, но и бројот ...

Повеќе »

8 трендови на ранци од уличната мода

Практични за носење, преслатки или елегантни, ранците се совршени чантички за динамичните девојки кои си ги сакаат своите раце слободни. Без разлика на тоа што никогаш не излегуваат од мода, и кај нив се менуваат модните трендови. Какви ранци се ...

Повеќе »

Топ 3 мејкап трендови што треба да ги пробаме оваа есен

Како и кај гардеробата така и во шминката металик трендот доминира оваа есен. Сепак, мало внимание – ако ја одберете сенката за очи во сребрена металик нијанса, не претерувајте со карминот за усните. Всушност, само еден металик мејкап додаток на ...

Повеќе »

Топ 5 есенски трендови на фармерки

За многумина, фармерките се најомиленото парче облека во гардероберот. Но, како трендовите се менуваат од година во година, посакуваме нови фармерки, иако не се откажуваме ни од старите модели. Ако размислувате да се почестите со нов џинс за есенва, погледнете ...

Повеќе »