Тег архиви: трендови

Трендови на новогодишна шминка од L’Oreal Paris (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Познатата француска козметичка куќа  L’Oreal Paris во организираната фотосесија во која позираат повеќе топ модели ни ги презентира трендовите на шминка за претстојните празници. Во презентацијата учествуваат моделите Барбара Палвин, Карли Клос, Даутцен Крус, Лија Кебеде, Чао Вен Ју, Су Ју ...

Повеќе »

Топ 5 трендови на празнично украсување за 2016/2017

Трендовите на декорацијата на домот за декемвриските и јануарските празници годинава ни носат светли бои и декорации инспирирани од детската фантазија. Белите елки на голема врата се вратија во мода, а многу популарни се и розовите елки. Исто е и ...

Повеќе »

4 трендови кои ќе ја обележат оваа есен

Во „морето“ од нови трендови, се издвојуваат четири исфорсирани од лускузните модни куќи и веќе пренесени на улиците на светските метрополи. Подготвени сте за нив? Чорапи со нежни чевли 2. Груби чизми со стабилна потпетица 3. Чанти кои се носат ...

Повеќе »

Есен 2016: Топ 3 трендови на боја на коса

Русокосите ќе мора малку да причекаат, трендовите за сезоната на постудените денови 2016/2017 се на страната на смеѓите девојки. Еве ги водечките 3. Чоколадно розова златна коса Судејќи според трендот кој го форсираат најпознатите светски фризерски салони, но и бројот ...

Повеќе »

8 трендови на ранци од уличната мода

Практични за носење, преслатки или елегантни, ранците се совршени чантички за динамичните девојки кои си ги сакаат своите раце слободни. Без разлика на тоа што никогаш не излегуваат од мода, и кај нив се менуваат модните трендови. Какви ранци се ...

Повеќе »

Топ 3 мејкап трендови што треба да ги пробаме оваа есен

Како и кај гардеробата така и во шминката металик трендот доминира оваа есен. Сепак, мало внимание – ако ја одберете сенката за очи во сребрена металик нијанса, не претерувајте со карминот за усните. Всушност, само еден металик мејкап додаток на ...

Повеќе »

Топ 5 есенски трендови на фармерки

За многумина, фармерките се најомиленото парче облека во гардероберот. Но, како трендовите се менуваат од година во година, посакуваме нови фармерки, иако не се откажуваме ни од старите модели. Ако размислувате да се почестите со нов џинс за есенва, погледнете ...

Повеќе »

Трендови на мантили за оваа есен

Есенските денови со променливи временски услови можат да станат многу пријатни благодарение на модниот спасител-мантилот. Ако сеуште не сте одлучиле каков мантил да си купите, инспирирајте се од трендовите на новите колекции на луксузните и хај-стрит брендови. Карирано мантилче Широк ...

Повеќе »

Ирина Шаик ги презентира сите мејк-ап трендови за есен 2016

Топ моделот Ирина Шаик ја краси насловната страница на октомвриското издание на Гламур Русија. Во едиторијалот таа ги презентира козметичките трендови за оваа есен во соработка со козметичката куќа Лореал Париз. Освен трендовите на шминка, се презентираат и трендови на ...

Повеќе »

Трендови на ранци за есен/зима 2016

И ранчињата си имаат своја мода, секоја сезона. Овојпат, тие се со пораки, со сладок принт, од црвена кожа или пак, од комбинација на најлон и кожа како што го налага трендот Барбери. Во есенската колекција на „Фенди“ ранчињата добија ...

Повеќе »