Тег архиви: трет ден

Трет ден на Моден Викенд Скопје: Спортски гламур, емоции и студентски приказни на крајот од јубилејното издание

Со импресивна ревија на  македонската дизајнерка Олгица Ѓоргиева, заврши дваесеттата сезона на најголемото домашно модно случување, кое изминатите три дена се одржуваше во Музејот на град Скопје, приклучувајќи се кон прославата на 70-тиот јубилеј на монументалниот објект во метрополата. Дека на ...

Повеќе »

Трет ден Моден викенд Скопје

Студентите од Академијата за моден дизајн „Џолев и уметностите“ („Сивус едукативен и развоен центар“ ) ги прикажаа своите финални колекции работени под менторство на дизајнерите Никола Ефтимов, Никола Булески-Буле и Александра Јовановска, вчеравечер во „Скопје Мериот Хотел“. Емануела Трајческа со ...

Повеќе »

Моден викенд Скопје: Трет ден

По три дена и тринаесет модни ревии, вчеравечер заврши петнаесеттиот Моден викенд Скопје кој се одржуваше во салонот „Порше Македонија“. Последната вечер од тридевниот моден настан за сезоната пролет-лето 2017 година, ја отвори „Walone fashion group“ со колекцијата „Plumes et ...

Повеќе »

Трет ден Моден викенд Скопје

На последниот ден на Моден викенд Скопје со „Пролетна магична приказна“  дебитираше Јагода Пачемска од  арт- студиото за цвеќе „ФА-БУ “. Пачемска презентираше ексклузивни креации изработени од свежо цвеќе. Модната куќа „Менакон“ (со модели достапни во „Adora for You“ во ...

Повеќе »

Трет ден Моден викенд во знакот на нови таленти и етаблирани дизајнери

На третиот моден ден во рамките на есенскиот Моден викенд дебитираа четири имиња а вечерта заврши со ревиите на дизајнерките Ирина Тошева и Олгица Ѓоргиева, вчера во салонот „Ауди-Порше Македонија“.   На пладневна ревија , беше прикажана колекција за деца ...

Повеќе »