Тег архиви: третман

Револуционерниот третман за слабеење присутен и во Македонија!

Диетата со низок внес на шеќер и богата со корисни масти може да биде клуч за превенција од болести и за долговечност, тврди угледниот британски кардиолог д-р Асим Малхотра. За да го истражи влијанието на исхраната врз здравјето, кардиологот ги ...

Повеќе »

Кориолус-МРЛ ефективен додаток за третман на ХПВ-инфекција

Габата Coriolus versicolor е основна кога станува збор за борба против вируси и канцер. Од лековитите габи, оваа е најзастапена во нашата земја. Оваа габа е една од најиспитуваните за своите својства. Современата наука го откри Кориолусот околу 1965 година. ...

Повеќе »

На третман за подмладување во Allesandro Makedonija

По успехот кој го доживеа на српскиот пазар Jet Peel револуционерниот и високотехнолошки уред за подмладување на кожата пристигна и во Македонија, во салонот за убавина Allesandro Makedonija. Jet Peel нуди најсовремена технологија базирана на принципите на ракетна технологија. Користи ...

Повеќе »

Топ 5 најдобри производи за третман на акни

Само што помисливте дека времето на акни сте го оставиле далеку зад себе, во тинејџерските денови, кога гледате во огледалото –  ете ги повторно. Да, и возрасните имаат акни кои се последица на мрсната храна, нездравиот живот, загаденоста на воздухот, ...

Повеќе »

Домашен антицелулитен-третман со проѕирна кујнска фолија

Долготрајна и мачна е борбата против целулитот. Но, методот со пластична фолија носи одлични резултати. Ако сакате да намалите неколку сантиметри на критичните места, особено околу стомакот и на колковите, пробајте го едноставниот третман против целулит со помош на кујнска ...

Повеќе »