Тег архиви: црвен фустан

Кејт Мидлтон во црвен секси фустан

Завчера, по повод 64от роденден на нејзината мајка, Кејт Мидлтон облече црвен макси фустан во комбинација со отворени сандали во беж нијанса. Фустанот со набори има и „спуштени“ раменици со што додава секси и женствен изглед. Од накит, војвотката од ...

Повеќе »

Црвено, безвременска елеганција: Погледнете го овој макси црвен фустан од Кадора

Црвената боја е синоним за извонредност, таа е онаа боја која што веднаш ни паѓа в очи и не можеме да ја избришеме од ум. Таа е атрактивна и фасцинантна боја, која понекогаш нè изненадува како незаборавна шлаканица.   Дури ...

Повеќе »

Кејт Мидлтон позираше со бебето во речиси ист фустан како принцезата Дајана

Само десетина часа по породувањето, Кејт Мидлтон и принцот Вилијам го покажаа нивното трето дете, позирајќи пред болницата „Сент Мери“во Лондон. На машкото бебенце сеуште не му се знае името, а се родило тешко 3,8 килограми. Интересно е што Мидлтон ...

Повеќе »

Изглед на денот: Гвинет Палтроу во црвен Валентино фустан

Рим беше полн со ѕвезди вчера, но една од нив заслужи посебно внимание. На модната ревија на Валентино, глумицата се појави во црвен Валентино фустан со дрматичен изглед. Со природно пуштена коса и речиси беш шминка на лицето, глумицата го ...

Повеќе »

Црвениот фустан на Моника Белучи

Помеѓу две снимања, актерската екипа на „Џемс Бонд“ гостуваше во Рим. 50 годишната глумица го освои вниманието појавувајќи се во црвен фустан и класични црни чевли на висока потпетица. Зборувајќи за улогата во филмот, Белучи не ја криеше возбудата. Екипата ...

Повеќе »