Tag Archives: црвен ќилим

Греми 2015: Кети Пери личи на лустер, Иги Азалеа на милиброд, Сиа на Ајнштајн…

Твитерџиите и модните блогери годинава брилираат со комичните споредби на фустаните на ѕвездите со најразлични предмети и ликови. И додека  креацијата на Ријана предводи во смешните споредби, не е поштедена ни креацијата на Кети Пери, стајлингот на Мадона и Ким ...

Read More »

Ѕвездени креации на црвениот тепих на Греми

Секоја година на доделувањето на Греми наградите на црвениот тепих дефилираат познатите облечени во прекрасни или бизарни креации, а и годинава тоа не беше исклучок. 57-та церемонија на доделување на Греми наградите го првлече вниманието на љубителите на музиката, но ...

Read More »

Гламур на црвениот ќилим на Screen Actors Guild

Глумиците од А-листата продефилираа на црвениот ќилим на доделувањето на наградите SAG во креации од славните дизајнерски имиња, покажувајќи ни го трендот на светлите бои.   Голем дел од ѕвездите наместо во класичната црна боја, овојпат блеснаа во креации со ...

Read More »

На црвениот ќилим на Златен Глобус: Срдечен стисок на двете пријателки

Ако случајно сте ја пропуштиле средбата на двете долгогодишни пријателки  Кејт Хадсон и Џенифер Анистон на црвениот ќилим на Златен Глобус, еве прилика да видите како тоа изгледаше. Возбудата на двете пријателки кои се сретнаа на црвениот ќилим беше толку ...

Read More »

Црвен ќилим: фустаните на ѕвездите на Филмскиот фестивал во Венеција

Со премиерата на филмот „Birdman“ синоќа се отвори 71-от Филмски фестивал во Венеција. На најстариот филмски фестивал во светот ќе бидат претставени 55 филмови од кои 54 се светски премиери, а 20 ќе влезат во трката за престижниот Златен лав. ...

Read More »

Џенифер Лопез доминантна на црвениот ќилим на МТВ Видео музичките награди

Танчерското тело на Џенифер Лопез нагласено со прекрасната сребрена креација на либанскиот дизајнер Чарбел Зое ги собра сите погледи на црвениот ќилим на доделувањето на МТВ видео музичките награди. Ким Кардашијан се појави во етно креација со потпис на Балман, ...

Read More »

Греми: Најубавите фустани на црвениот ќилим

Најзначајниот музички настан Греми и годинава ги собра на едно место музичките ѕвезди, а црвениот ќилим беше местото на кое се покажаа модните трендови. Освен неколкуте перформанси на бината кои долго ќе се паметат, ќе останат запаметени и неколку фустани ...

Read More »