Тег архиви: црвено

Кејт Мидлтон блесна во црвен фустан од 500 евра

Војводите од Кембриџ организирале банкет за добри односи меѓу Велика Британија и Африка во името на кралицата Елизабета. За оваа прилика Кејт одбрала црвен макси фустан. Станува збор за креација од Needle & Thread која чини 550 евра и била ...

Повеќе »

Направете чоколадно вино, и магијата веднаш ќе почне…

Магија се случува кога ќе го искомбинирате црвеното вино со чоколада. А рецептот кој ви го носиме, веруваме дека одлично ќе ви дојде во прзничната сезона, додека на Интернет веќе е хит. Од намирници ви се потребни ( за две ...

Повеќе »

11 модни парчиња во празнична и секси црвена боја од Bershka

Силната црвена боја не асоцира на свечена атмосфера, на новогодишните и божиќните празници, но и на одличен моден избор кога се во прашање забавите. А новата колекција на Бершка ни носи повеќе модни парчиња кои се токму во силна црвена ...

Повеќе »

Овошјето и заленчукот со портокалова и црвена боја се одлични за забрзано потемнување

Знаевте ли дека портокалите, црвените јаболка, доматите, морковот и зрнестото овошје помагаат во добивање на заводлива боја на кожата при изложување на телото на сонце. Сите овие намирници содржат каротеноид, состојка која го забрзува потемнувањето на кожата. Да се потсетиме, ...

Повеќе »

Не заборавајте на нешто црвено

Црвената боја низ минатото се идентификувала со среќата и богатството, оттука потекнува и верувањето, а во многу земји и традиција, за новогодишната ноќ да се облече нешто црвено. Според верувањето, идната година би ни била исполнета со љубов и задоволства ...

Повеќе »

Црвениот тренд доминантен на црвениот ќилим

Жените со стил изгледаат секси во црвено без разлика на возраста. Тоа го покажаа Хелен Мирен, Џесика Ланг и Џејн Фонда кои без разлика на годините одлично ги носеа провокативните црвени фустани.   На црвениот ќилим во црвени креации блеснаа ...

Повеќе »

И понатаму, во црвено!

Сите нијанси на црвената боја остануваат во игра и за постудените денови. Палтата и блузите се во повеќе смел стил, но истовремено и елегантни. Се разбира, црвено!   И модните додатоци се во чекор со црвената модна манија. Задолжителни парчиња? Мачкасти ...

Повеќе »

Белата боја не е веќе модерна за тенис? Ана Винтур вели – црвено!

Главната уредничка на модната библија Вог, Ана Винтур, на првиот ден на Отвореното првенство на САД во тенис (УС Опен) пристигна облечена во тренд бојата за ова лето – црвената. 64-годишната Винтур, позната како голем фан на тенисот, изгледа многу ...

Повеќе »

Ја сакале или не, црвениот избор на Северина е префинета елеганција

Ретко кој може да се носи со толку црвено на себе. Ретко кому и ваков избор прилега. Ја сакале или не, од оваа комбинација на претерано црвено, од „главата до стапалата“, Северина сепак направи елеганција. Пејачката се појави на суд ...

Повеќе »