Тег архиви: туна

Компир салата со туна и праз, ммм…

Подгответе ја компир салатата на поинаков и оригинален начин.  Потребни намирници – 1 кг компир, 2 големи конзерви туна (во парчиња), 1 поголем праз (или два помали), 10-на кисели краставички, 300 грама пмајонез, сол и црн пипер. Подготовка Измијте го ...

Повеќе »

Компир салата со праз и туна, превкусна!

Подгответе ја компир салатата на поинаков и оригинален начин.  Потребни намирници – 1 кг компир, 2 големи конзерви туна (во парчиња), 1 поголем праз (или два помали), 10-на кисели краставички, 300 грама пмајонез, сол и црн пипер. Подготовка Измијте го ...

Повеќе »

Салата со праз, компир и туна

Предлог салата за викенд трпеза. Потребни намирници – 1 кг компир, 2 големи конзерви туна (во парчиња), 1 поголем праз (или два помали), 10-на кисели краставички, 300 грама посен мајонез, сол и црн пипер. Подготовка Измијте го и сварете го ...

Повеќе »

Пејачката Туна како Ирина Шаик: На прошетка со бебенцето со Суbex Priam

Поп пејачката Туна го искористи убавото време за прошетка со нејзиното синче Тиан, удобно сместено во совршенството од количка Суbex Priam, дизајнирана од Џереми Скот. Неодамна, и ангелот на Викторија сикрет, Ирина Шаик, беше фотографирана на прошетка во Лос Анѓелес со нејзиното ...

Повеќе »

Мусака со туна, рецепт кој не освои „од прва“!

Омиленото јадење мусака сте го пробале на најразлични начини, но не го прескокнувајте овој рецепт. Потребни намирници – 300 грама туна, 600 грама компири, 1 лажица масло, сол, малку црн пипер, 2 дл кисела павлака, 2 јајца. Подготовка Исчистените компири ...

Повеќе »

Домати полнети со туна – мезе за мерак

Специјалитетот е нискокалоричен и добредојден за секоја диета. Не бара вештини во кујната, брзо се подготвува, а е супервкусен. Доколку сте „за“ некој килограм помалку, поиграјте си со вечерата. Всушност, вечерата  заменете ја со лесни специјалитети кои немаат многу калории, а ...

Повеќе »

Тридневна диета со туна за фит пролет

Диетата со туна е совршена за претпролетниот и пролетниот период, се држи само три дена, а може да се повтори по една недела, во зависност колку килограми сакате да загубите. Се смета за една од најуспешните диети. Дозовлени намирници во ...

Повеќе »

Летна диета со туна: За 3 дена минус 1,5 килограм

Оваа диета се држи три дена во неделата (последователни), па потоа останатите четири дена се јаде нормално, но без претерувања. Може да ја повторувате секоја недела, се додека не ја достигнете посакуваната телесна тежина. Прв ден Појадок – филџан кафе ...

Повеќе »

Карпачо од туна и јаготки

Љубителите на италијанското карпачо сега би можеле да уживаат во исклучителна дегустација на специјалитетот карпачо од туна и јагоди. За да го подготвите потребно е – 400 грама туна, 100 грама јагоди, сок од 1 зелен лимон (лимета), неколку ливчиња ...

Повеќе »

Флертувајте со пролетниот специјалитет: Домати полнети со туна

Специјалитетот е нискокалоричен и добредојден за секоја диета. Не бара вештини во кујната, брзо се подготвува, а е супервкусен.   Доколку сте „за“ некој килограм помалку, поиграјте си со вечерата. Всушност, вечерата  заменете ја со лесни специјалитети кои немаат многу ...

Повеќе »