Тег архиви: туш за очи

5 правила за нанесување туш за очи

За повеќето девојки и жени, намесувањето туш за очи е невозможна мисија, но не и за вас! Прочитајте ги следните 5 правила и нашминкајте се како професионален мејкап артист. Следете го обликот на очите = доколку имате еднаква раздалеченост на ...

Повеќе »

Наш избор: Топ 3 тушеви за очи што треба да ги пробате

Моливот за очи е повеќе од неопходен за дефинирање на линијата на окото, но тушот е оној што го додава драматичниот изглед. Па, доколку сте љубители на мејкап-драмата, не ги пропуштајте новите модели на туш за очи кои може да ...

Повеќе »