Tag Archives: убавина

Вреди да се слушне советот за убавина на Мик Џегер

Џорџија Меј Џегер не е само една во низата убавици. Ќерката на супермоделот Џери Хол и легендарниот Мик Џегер е од оние убавици кои не прифаќаат хируршки интервенции за разубавување. Претпоставувате веќе кој и бил советник за убавина на Џорџија? ...

Read More »

„Најгугланото“ прашања за убавина е…

Сите ние барем неколку пати сме пребарувале на „Гугл“ различни одговори поврзани со убавината, негата и разубавувањето. И веројатно претпоставувате кое е „најгугланото“ прашање…Или не. Не, не е „како да ослабнам“ туку…   „Како да ги намалам брчките на лицето“. ...

Read More »

Фотошоп-експеримент „Направи ме убава”

Оваа девојка ја испратила својата фотографија на неколку фотошоп мајстори ширум светот, со една реченица: „Направи ме убава.“ Од видеото може да видиме што се смета за убаво во различни земји и култури. Има и неколку интересни факти, на пример,  иако 60% ...

Read More »

100 години убавина на Индијката во помалку од 2 минути

Серијата 100 години убавина на жените од светот продолжува. Новото видео кое е покусо од две минути ја претставуваа убавината на Индијката. Како се менува поимот и моделот за убавина на индиската жена може да видите од ова фантастично видео ...

Read More »

100 години мексиканска убавина во една минута

Време е за уште еден флешбек на убавина! Видеото не води назад низ 100-годишната мексиканска убавина. Само во една минута се собрани сите трендови на убавина низ децениите. Видеото започнува со 1910 година, за време на Мексиканската револуција, кога жените ...

Read More »

Новото видео на Доув ќе ве разнежни до солзи

Доув продолжува со фантастични кампањи кои ги поддржуваат жените и нивната убавина. Во рекламната кампања на Доув, три различни жени се прашани што значи убавината за нив. Две од овие жени se слепи повеќе од деценија, додека третата може да ...

Read More »

Разубавете се, земете си куче: 5 причини за убавина

Постојат многу причини зошто да станете сопственик на куче, но овојпат ќе ги нагласиме оние кои влијаат на вашата убавина. Да не набројуваме дека кучето ќе ве направи поодговорни да се гржите за некого, дека вашата осаменост како со волшебно ...

Read More »

5 совети за убавина од Миранда Кер

Кога станува збор за Миранда Кер, веднаш не асоцира на природен тен и здрава коса. Оваа 31-годишна убавица,  како амбасадор на „Клиар скалп & Хеар терапи“ ги споделува своите совети за негувано лице и коса, а овие се основните пет. ...

Read More »

Тајната на убавината е во кафето

Додека се водат бројни полемики за тоа дали кафето е здраво да се пие или не, нејзините својства кои се користат за лицето и телото, никој не ги доведува во прашање. Органското кафе нуди богатство од антиоксиданси кои се користеле ...

Read More »

50 години „Доув“ преку убавината на 50 жени на различна возраст

За да ја прослави 50-годишнината од постоењето, козметичката марка „Доув“ (Dove) лансираше фантастична рекламна кампања со која ја претставува убавината на жената на било која и да е возраст. Во видеото учествуваат 50 жени, од насмеани девојчиња преку млади девојки ...

Read More »