Tag Archives: убавина

До убавина со зелен чај

Познати ни се здравствените придобивки на зелениот чај, но придобивките за убавината од зелениот чај не се доволно истакнати.   Познато е дека зелениот чај содржи антиоксиданси и помага во ослободување на слободните радикали. Тоа му дава на зелениот чај ...

Read More »

Сопрете го лудилото за убавина

Писателката Робин Рајс е иницијаторка и креативна директорка на кампањата наречена „Сопрете го лудилото за убавина“ која има цел да ги натера луѓето да се запрашаат колку жената вреди, а не да се суди според нејзиниот изглед. Сметајќи дека стандардите ...

Read More »

13 трикови за убавина кои ќе ви го сменaт животот

Фантастични трикови за сите итни ситуации…   Сигурно ви се случило да ви се скрши вашиот омилен кармин на половина кога ќе се обидете повторно да го нанесете, а тоа може да биде прилично незгодно за вашите нерви, особено кога ...

Read More »

Романтични хипи фризури

Наједноставнaтa хипи фризура е малку „разбушавена“со патец или брановита која може да биде таква само на краевите, но најважно е да дејствува што е можно поприродна. Трендот од минатото, кој доминира во модата, се префрли и на фризурите. На дамите ...

Read More »

Ретро убавина со заборавена состојка

Сода бикарбона има главен збор во кујната веќе со генерации, но исто така е еден од главните фактори во царството на убавината. Овој евтин производ е неверојатен за безброј третмани за убавината и косата. Еве како можете да ја искористите ...

Read More »

Убави и по 40 – та година

Стареењето не мора да значи и добивање на килограми. Иако жените имаат тенденција да добиваат на тежина во четвртата и петтата деценија од животот, до тоа доаѓа повеќе поради слабиот карактер отколку поради хормоните. Сепак, хормоналните промени може да влијаат ...

Read More »

Лимон и Хималајска сол, природна комбинација за убави и цврсти нокти

Здравите, цврсти и сјајни нокти се главна одлика на убавите раце. Сепак, ноктите често ги оштетуваме со гелот, лакот и несоодветната нега. Ако забележите дека вашите нокти се пожолтени, се лупат и се склони кон пукање, тоа значи дека им ...

Read More »

Совршено мека и сјајна кожа со природната колагенска моќ на портокалот

Тонирачките својства но портокалот за подобруваат текстурата и бојата на кожата. Витаминот Ц и лимонската киселина го обновуваат колагенот во вашето тело. Колагенот ја омекнува кожата и го спречува нејзиното стареење. Портокалот ги отстранува мртвите клетки и ги чисти порите ...

Read More »

Нов тренд: Суво миење на косата со природен шампон

Шампонот за суво  миење на косата, е вистински спас во последен момент. Ако се уште не сте го пробале,  време е да заштедите време и наместо да станувате половина час пред работа, потрошете само 5 минути за да имате свежа ...

Read More »

Луксузен спа третман за вашата коса

Можете да поминете часови и часови во фризерски и козметички салони, но вашата коса и понатаму да изгледа досадна . Ако  се соочувате со овој проблем, ако сте уморни од трошење многу пари, може да се обидете со  спа третман ...

Read More »