Tag Archives: убавина

Економични – „бјути“ совети за беспрекорен изглед

Секој од нас знае барем една жена која секогаш изгледа беспрекорно. Најверојатно, ова не е само заслуга на мајката природа, ниту пак  таа ноншалантно се однесува кон својот изглед, со минимум напор. Токму спротивното! Одржувањето на беспрекорен негуван изглед не ...

Read More »

Козметички грешки кои кожата не ги заборава

За да се чувствувате добро во својата кожа, таа мора да биде негувана и здрава. Имајте на ум дека кожата скапо ги плаќа сите ваши грешки. Најчести се сезонското нанесување на креми со УВ заштитен фактор, спиење со шминка на ...

Read More »

Гламур во 5 чекори

Сигурно ви се има случено да одите на некој настан, а за тоа да немате желба  ниту време за средување. Ако сакате да изгледате свежо и одморено по напорнипот ден, следете ги овие пет чекори и ќе добиете гламурозен изглед. ...

Read More »

Убави со моќта на тропскиот банана вкус

Дали знаевте  дека бананата ја штити кожата од слободните радикали, а со тоа го одложува стареењето? Покрај тоа, таа е богата со витамини, и достапна е за нас во текот на целата годината. Искористете ги сите предностите од бананите и ...

Read More »

Шеќерен пилинг за подмладување на кожата

Вашата кожа ќе ви биде благодарна доколку и направите пилинг кој ќе ја подмлади. Покрај тоа овој пилинг ја поттикнува циркулацијата. Пире од тиква и цимет во комбинација со кафеавиот шеќер ќе биде вистински мирисен мелем во кој ќе ужива ...

Read More »

Совети за убавина од сите делови на светот

Во различни делови на светот жените имаат различни трикови за разубавување и нега. Коса како што имаат Индијките Во своите ритуали за разубавување внесете ја и масажата на косата како што тоа го прават Индијките. Еднаш неделно нанесете кокосово или ...

Read More »

Тајната на холивудската „вечна младост“ е во козметичката акупунктура

Козметичката акупунктура на лице на страниците на високо тиражниот магазин „The Times“ е опишана како „алтернатива за пластична хирургија на лице“. Овој третман е неинвазивен и: Ги редуцира фините линии и брчките Ги намалува порите Го подобрува мускулниот тонус Ги ...

Read More »

Водич за убавина: трикови за совршен маникир со најнови техники

Професионалните реконструктивни техники и најновите лакови ќе ви помогнат да гордеете со беспрекорни раце. За да дознаете кој третман е идеален за вас, прочитајте го нашиот водич. Јаки, негувани, вистински и совршено излакирани : кој не сонува за такви нокти? ...

Read More »

Совети за неодоливи кадрици

Витканата коса секогаш е во мода. Локните и даваат волумен, но тие убаво ќе изгледаат само ако им овозможите соодветна нега. Еве неколку совети како вашите кадрици да ги направите нежни и меки. Шампонирање под туш Туширањето е најдобар начин ...

Read More »