Tag Archives: убавина

Брзи домашни маски за подмладување

Неколку ливчиња од розата која ја добивте на подарок од  љубениот, неколку суви цветови од старата лимена кутија за чај, неколку парчиња свежо овошје од вашиот порцелански сад за послужување (и задолжително во комбинација со вашата насмевка) подгответе се да ...

Read More »

Магична напивка од зеленчук подобра од ботокс

Тајната на младешкиот изглед не се крие само во скапоцените козметички препарати, туку и во природните состојки на зеленчукот. Ви откриваме магичен рецепт кој го чуваат здравјето, ја подмладува кожата и помага при регулација на телесната тежина. За природен „фејс лифтинг” ова ...

Read More »

Најдобрите совети за млад & совршен изглед

 Совети кои треба да бидат ваш секојдневен „бјути“ ритуал : За меки кутикули секојдневно на рацете нанесете вазелин или маслиново масло. Пред парфемот нанесете лосион на кожата. Така мирисот ќе трае подолго. Кога ставате крем на лицето, внимавајте тоа да ...

Read More »