Tag Archives: Ugg

UGG со светки, супер се!

Празничниот тренд на светки го гледаме и во новата колекција на популарните слатки чизмички UGG. Акцентот е на моделите со сребрени и златни светки, кои супер „стојат“ и со празничен избор на гардероба, особено ако удобноста и трендовскиот изглед ни е ...

Read More »

Новата кампања на UGG е уметничко дело

Популарната модна марка UGG во соработка со  Y/Project, лансираше нова колекција за сезоната зима 2018/19. Кампањата е вистинско уметничко дело – вклучува класични слики на кои е акцентиран легендарниот UGG стил. Сликите содржат портрети од грчките божества, како Херкул, Аполон и Венера. Бетси ...

Read More »

Изглед на денот: Дуа Липа во супервисоки UGG чизми

Есенската колекција на популарните UGG чизми, која беше претставена на минатата модна недела во Париз, веќе може да ја видиме како ја носат познатите. Ѕвездите од есенската колекција на UGG, супервисоките чизми, за брзо време станаа хит-модно парче на Инстаграм, а меѓу ...

Read More »

Популарните чизмички UGG добија верзија со потпетица за есен/зима 2018

Убави изненадувања ни носи есенската кампања на UGG. Кампањата е снимена на Менхетен бич во Калифорнија и ги претставува најновите модели на популарните чизмички и чевли. Миленичката на американската тинејџерска публика, глумицата Саша Лејн е главна ѕвезда во кампањата, а ...

Read More »

Fluff Yeah – летна колекција на сандали од UGG

UGG ја претстави новата колекција насловена Fluff Yeah која содржи сандали украсени со вештачко крзно. Сандалите се од овча кожа, меки се и пријатни за носење, а со еластичната лента е осигурана цврстината и стабилноста на секој чекор. Достапни се во ...

Read More »

Оскари 2018: Тифани Хадиш на сцената со папучки UGG

Американската комичарка Тифани Хадиш го зеде вниманието со неколјку модни изјави на сцената на Оскарите 2018. Облечена во раскошен бел фустан со впечатлив шлиц, глумицата ја надополни модната комбинација со кожени кафени папучки исполнети со волна, од популарната марка Ugg. Кој ...

Read More »

Поглед на есенските модели на популарните UGG чизмички

Веќе со години доминираат на уличната модна сцена, а од сезона во сезона моделите стануваат се поинтересни. Претпоставувате веќе за што зборуваме – за популарните чизмички UGG без кои нема да се може ни оваа есен/зима. Новата колекција на UGG сега ...

Read More »

Погледнете ги новите UGG чизмички од Џереми Скот

Легендарниот бренд за обувки UGG се здружи во нова соработка со американскиот дизајнер Џереми Скот, а резултатот е – фрарески модели на чизмичките UGG. За кампањата позираат моделот Џесмин Сандерс и раперот Лил Јахти. Цените на чизмите од лимитираната UGG колекција, ...

Read More »

Чизмите Ugg ќе добијат нов модерен изглед дизајниран од Џереми Скот

На 13 септември ќе биде претставена новата колекција на популарните крзнени чизми Ugg, овојпат дизајнирани од Џереми Скот. Осум лимитирани стилови на Ugg од Џереми Скот ќе се продаваат по цена од 90 до 1.190 долари во одбрани стоковни куќи низ светот. ...

Read More »

5 глитер патики од новата колекција на UGG

Модната марка за обувки UGG ја лансираше новата колекција на патики во која доминираат светките. Колекцијата содржи металик-кожени патики но и патики направени од светкаво платно. Патиките лесно се комбинираат и со спортска облека како и со кежуал модни парчиња. Во ...

Read More »