Тег архиви: улична мода

Улична мода: 5 типа на чевли кои треба да ги пробате ова лето

Дајте им одмор и на вашите стапала ова лето. Заборавете малку на високите потпетици, и освојте го жешкиот асфалт чекорејќи во удобни и тренди чевли. 1. Еспадрили А што може да биде поудобно од еспадрилите, совршени за лето. Годинава модерни ...

Повеќе »

Уличен стил: 35 убиствени изгледи од париската модна недела

Високите температури не ги спречија љубителките на модата да го покажат својот префинет париски шик на улиците за време на Paris Haute Couture Fashion Week за сезоната есен 2015. Извонредни модни комбинации, впечатливи детаљи, уникатни изгледи и многу вкус покажаа ...

Повеќе »

Улична мода: 10 лекции како да ги носите вашите бели патики

Лето во знакот на белите патики кои може да ги искомбинирате на 10 (и повеќе) различни начини. Правила нема, но совршените комбинации веќе ги видовме на улиците. Па, зошто да измислуваме топла вода. 1. Со многу долг џемпер/дукс/туника Загледајте се ...

Повеќе »

Улична мода: 10 модни лекции за актуелните трендови

За време на машката миланска модна недела, преубави жени дефилираат низ улиците на европскиот центар на модата, „држејќи“ ни лекции за актуелните трендови. Лекција 1 – Плисирано! Трендот на плисираните сукњи и фустани го видовме и на црвениот тепих на Канскиот ...

Повеќе »

20 модни лекции од миланските улици

За време на машката Модна недела пролет 2016, миланските улици се претворени во паралелни модни писти кои ја презентираат уличната мода. Секоја од овие 20 фотографии покажува одреден „уличен“ тренд и е своевидна модна лекција. Обрнете внимание на детаљите, на ...

Повеќе »

Улична мода: 8 трендови кои мора да ги пробате ова лето

  Неонско-жолто парче облека или чевли, што пооткачени фармерки-толку подобро, миди сукња, долг цветен фустан, чанта со реси…Ова се само дел од „морам да ги пробам“ трендовите за ова лето. 1. Чанта со реси Како се движите вие, ќе се ...

Повеќе »

Улична мода: 11 изгледи кои ќе го разбудат вашиот пролетен дух

Омилената сезона за модни експериментирања и календарски е во тек. Сосема природно, првите сончеви зраци го загреваат расположението, а улиците се претвораат во модни писти, особено за време на викендите. Често модните лекции ги добиваме непосредно, преку впечатливите девојки со ...

Повеќе »

Улична мода: Тренди чевли за оваа пролет

Шопингот на чевли за пролетните денови е речиси како спиритуална сеанса. После интензивната зима, едвај чекаме да облечеме нежни салонки или сандали на нозете. Без разлика дали веќе имате замислено во главата чевли кои сакате да си ги купите за ...

Повеќе »

Париска модна недела 2015: Улична мода

За разлика од Италијанките кои на улиците за време на миланската модна недела покажаа пософистициран стил, парижанките покажуваат препознатлив париски шик кој главно се базира на детаљите. Мирни комбинации и неочекувани модни додатоци, витките парижанки уште еднаш го потврдија парискиот ...

Повеќе »

Миланска модна недела: Четири лекции од уличната мода

Тоа што ќе биде тренд за есен 2015 година го дознаваме од колекциите на модните писти на актуелните модни недели, а тоа што е тренд за оваа сезона го гледаме од посетителите на модните недели. 1. Во тренд е вештачкото крзно ...

Повеќе »