Тег архиви: улична мода

Париска модна недела 2015: Улична мода

За разлика од Италијанките кои на улиците за време на миланската модна недела покажаа пософистициран стил, парижанките покажуваат препознатлив париски шик кој главно се базира на детаљите. Мирни комбинации и неочекувани модни додатоци, витките парижанки уште еднаш го потврдија парискиот ...

Повеќе »

Миланска модна недела: Четири лекции од уличната мода

Тоа што ќе биде тренд за есен 2015 година го дознаваме од колекциите на модните писти на актуелните модни недели, а тоа што е тренд за оваа сезона го гледаме од посетителите на модните недели. 1. Во тренд е вештачкото крзно ...

Повеќе »

Haute стил на улиците од Couture ревиите во Париз

Оваа сезона фенси стилот беше неизбежен на париските улици за време на ревиите на висока мода во Париз. Освен ѕвездите кои ги окупираа првите редови, не толку познатите гости го покажаа својот беспрекорен стил и чувство за комбинирање на трендовските ...

Повеќе »

Мода на улиците: Надвор од пистите на Модната недела во Њујорк

Набиен распоред на ревии и непредвидливо време, но тоа не е причина да не се искористи еден ваков важен моден настан за да се покаже сопстевниот стил. Прекрасни модни комбинации зад сцената на Модната недела во Њујорк. Нема да ги ...

Повеќе »

Street fashion – Мода од улицата

Уличната мода (Street Fashion) е мода која не потекнува од познати модни куќи или модни креатори, туку од обичните луѓе. Нејзината популарност е доказ дека и меѓу обичните луѓе, кои се вљубеници во модата, има безброј креативни личности со изграден ...

Повеќе »

Улични модни икони по избор на Ден Роберст

Обично, трендови се пренесуваат од модните писти на улиците, но постоењето на уличниот стил покажува дека понекогаш протокот може да биде и обратен. Стилистот Ден Робертс е посветен на теми како да се промовира најдоброто од уличниот стил. Од Њујорк ...

Повеќе »