Тег архиви: улична мода

Улична мода: Уште 20 оригинални модни изгледи за време на Њујоршката модна недела

Додека во Њујорк се одвиваат модните ревии на прочуените дизајнери и гостите имаат прилика да ги видат трендовите за есен 2018, на њујоршите улици паралелно се случува модна драма. Њујорчанките, секогаш оригинални во модните комбинации, смели и непредвидливи, ни даваат ...

Повеќе »

Улична мода: Најоригиналните модни изгледи на Њујоршката модна недела

Сезоната на модни недели, резервирана за февруари, започна со Њујоршката модна недела. Стилски инспирации видовме и на модните писти, и на улиците. Дождливото време не ги премисли њујоркчанките да покажат оригинални модни комбинации, гардероба во силни бои (наспроти сивилото на ...

Повеќе »

Улична мода: Како да ги комбинираме свечените модни парчиња со „обична“ гардероба

Со сезоната на празници зад нас и неколку месеци пред сезоната на свадби, не треба да се откажеме од светкавите парчиња облека, чипки и плиш, кои како да се резервирани само за забави и свечености. Напротив, примерите од уличната мода ...

Повеќе »

Улична мода: Инспирирајте се од стилот на парижанките

За време на модната недела во Париз, парижанките покажаа што е трендовско и како тоа да се носи. Комбинации во кои доминираат карираните материјали, црвено од „глава до стапалата“, кожени панталони во силни бои, чизми над колениците, модни додатоци кои ...

Повеќе »

Улична мода: Белите чизми за парижанките се популарни од црвените!

Црвените тесни чизми, кратки до глуждовите или пак високи над колениците, доминираа на улиците на Њујорк, Милано и Лондон за време на модните недели најавувајќи го апсолутниот есенски тренд. Но, големо изненадување ни приредија парижанките кои за време на модната ...

Повеќе »

Улична мода: Парижанките покажаа забавни модни комбинации

Модниот месец речиси завршува, но до тогаш да ја погледнеме модната улична сцена во Париз за време на модниот викенд. Парижанките покажаа забавни модни комбинации, интересни модни додатоци и „убиствени“ чевли на високи потпетици. И тука, како и во другите ...

Повеќе »

Улична мода: Уште 20 инспиративни модни изгледи од Миланската модна недела

Неделата на мода во италијанската модна метропола Милано заврши, но добро е да „фрлиме“ поглед на уште неколку модни комбинации кои можат да ни дадат инспирација како да се дотераме во монотоните есенски денови. Правилото на силни бои против сивилото ...

Повеќе »

Стилот е во детаљите – Улична мода на Миланската модна недела

Вчера со ревијата на Долче и Габана заврши неделата на модата во Милано, но добро е да се навратиме на уличната мода и да погледнеме некои од впечатливите додатоци и обувки кои ги носеа Италијанките. Од црвени високи чизми до ...

Повеќе »

9 лекции од уличната мода на Миланската модна недела

Додека ревиите се случуваат на модните писти кои ги претставуваат трендовите за сезоната на потопли денови за идната година, на миланските улици може да се видат актуелните трендови за сезоната есен/зима 2017. И од Италијанките навистина има многу нешта да ...

Повеќе »

Улична мода: Италијанките ги следат трендовите – карирано, црвени високи чизми, кимоно…(ФОТОГАЛЕРИЈА)

Уличниот стил во модниот главен град на Италија, Милано, за време на Модната недела е навистина нешто друго, поразлично од другите модни метрополи. Комбинација е на бохо вибрации и луксузни кроеви, со посебен европски финиш. Високите потпетици се задолжителни, модните ...

Повеќе »