Тег архиви: улична мода

Улична мода: Модните комбинации на Британките за време на Лондонската модна недела

Редовно со нетрпение ја чекаме Модната недела во Лондон и тоа најмногу за да ги видиме модните комбинации на лондонските улици. И овој пат нема грешка – Британките повторно покажуваат дека за нив модата е забава. Неочекувано „спарени“ модни парчиња ...

Повеќе »

Улична мода: Уште 20 уникатни модни изгледи од Њујоршката модна недела

Вистинска модна драма се случуваше на њујоршките улици за време на Модната недела Њујорк. Преку успешните модни изгледи на њујорчанки ги гледаме актуелните трендови, но и се инспирираме како се може да ги комбинираме модните парчиња. Внимавајте на детаљите, тие ...

Повеќе »

10 модни лекции од уличната мода на Њујоршката модна недела

Септември, во светот на модата, означува двоен почеток – оној на новата сезона (есен/зима), но исто така е и месец кога почнуваат ревиите кои се одржуваат во неколку светски модни метрополи. Сезоната на ревии секогаш се отвора со модната недела ...

Повеќе »

Улична мода: 12 начини како да носиме шорцеви и во постудените денови

На задоволство на многумина, омиленото парче летна гардероба – шорцевите, ќе може да продолжиме да ги носиме и во текот на есента, па дури и во зимата. Така барем сугерираат трендовите од актуелната улична модна слика. Се носат и со ...

Повеќе »

Улична мода: Најубавите модни изгледи од Њујоршката модна недела

Најубав дел од модните недели кои во овој период од годината се случуваат во светските метрополи е уличната мода. Уште еднаш њујорчанки покажаа што значи да се има стил, како да се комбинираат навидув невозможни комбинации од модни парчиња и ...

Повеќе »

Недела на висока мода во Париз: Што се носи на „улиците“ пред ревијата на Диор

Престижниот моден настан – Неделата на висока мода во Париз, на кој пристигнуваат и голем број на познати лица, е во полн ек, а ревијата на Диор дефинитивно имаше најмногу обожаватели. Меѓу славните кои ја посетија оваа ревија беа и ...

Повеќе »

10 модели на фармерки кои ги носиме оваа година

Од уличната мода ги добиваме најкорисните модни совети и иснпирации. Доколку не сте љубител на скини фармерките кои се апсолутен хит оваа година, имате друг избор. Сеуште се модерни фармерките со должина до глуждовите, искинатите фармерки, како и фармерките во ...

Повеќе »

Цветен принт од главата до стапалата, еве како се носи

Модни парчиња во складни комбинации со цветен принт, или пак целосни цветни костуми главно од сатен и свила, се одличен избор за оваа пролет. Ваквите модни комбинации ги гледавме на улиците на светските метрополи особено за време на модните недели. ...

Повеќе »

Улична мода: Погледнете ги овие чанти, во детаљите е разликата!

Преубави чанти се изнагледавме на фотографиите од уличната мода за време на модните недели во светските метрополи. Од поп бои до живи нијанси како портокалова, розова и сина, па се до големите класици како чантите од Шанел и Гучи. Додека ...

Повеќе »

5 модни лекции кои ги научивме од месецот на модата

По модните ревии кои се случуваа во главните метрополи, месецот на модата ќе остане запаметен и по уличниот стил од кои секако научивме многу нешта. Меѓу дузината трендови кои ги видовме, ги издвојуваме клучните 5 кои ќе ја означат сезоната ...

Повеќе »