Тег архиви: улична мода

Улична мода на Миланската модна недела: Во детаљите е различноста!

Модната недела во Милано е во тек, а убавото време, кое потсетува на пролет, направи Италијанките да се облечат на два начина – како да е сеуште студена зима, и како да е почната наголемо пролетта. Некои пак, дури и ...

Повеќе »

Улична мода: Уште 30 модни изгледи од Лондонската модна недела

По спектакуларните модни комбинации кои ги видовме на њујоршките улици, граѓанките на Лондон ни понудија нов свеж воздух. Доминација на неочекуваните модни комбинации, миксови од спортски и елегантни модни парчиња, спарување на крзно со патики…, всушност патиките се сеприсутни на ...

Повеќе »

Улична мода: Модна недела Лондон, фантастични модни избори на Британките

Многу бои и фантастични комбинации носат Британките на Модната недела во лондон која е во тек. Жолти или сјајно-црвени панталони, портокалови модни додатоци, бундички со вештачко крзненце во различни впечатливи нијанси, мрежести чорапи – кои сега се комбинираат и со ...

Повеќе »

Улична мода: Њујоркчанки знаат како се носи!

Њујоршката модна недела потврди дека на њујоркчанките не им се важни временските услови за да покажат што значи да се следат трендовите. Без разлика на ветровитото време, дождот, па дури и снегот, за време на деновите на ревиите, тие излегоа ...

Повеќе »

Улична мода: Корсети и како да ги комбинираме оваа пролет

Трендот на корсетите е да се носат над облеката, над предимензионираните кошули, тесните блузи, па дури и над маичките. Моментно ги гледаме насекаде на улиците на светките метрополи, се носат и со фармерки и со фустани, во најразлични големини, бои ...

Повеќе »

Улична мода: Инспирирајте се од изгледите на париските улици

Ги сакаме Модните недели, но подеднакво ја сакаме модата на улиците за време на тој период. Парижанките покажаа што е модерно и како тоа да се комбинира. Тантела, вештачко крзно, симпатични модни додатоци, чевли со вртоглаво високи потпетици, маички со ...

Повеќе »

Улична мода: Беретките ги носиме оваа зима!

Беретката се врати на модната сцена, а најдобра слика за тоа се трендовите на уличната мода. Од класични до елегантни црни па до баретки во живи бои, сезонава се комбинираат со сите носливи комбинации. Доколку сеуште се сомневате дали ќе ...

Повеќе »

8 трендови на ранци од уличната мода

Практични за носење, преслатки или елегантни, ранците се совршени чантички за динамичните девојки кои си ги сакаат своите раце слободни. Без разлика на тоа што никогаш не излегуваат од мода, и кај нив се менуваат модните трендови. Какви ранци се ...

Повеќе »

Улична мода: Парижанките го покажаа францускиот шик

Да не претеруваме со суперлативи, но навистина има нешто различно и возбудливо во стилот на париските улици за преме на модната недела. Убави комбинации на елегантни, панк и дизајнерски модни парчиња. Дури и кога експериментирањето е во фокус, тука тоа ...

Повеќе »

Улична мода: „Убиствени“ изгледи на Миланската модна недела

Италијанките знаат како треба, особено кога е во прашање модата. Фантастични комбинации, различни стилови – од спортски преку шик до многу елегантни -, чевли од кои ќе ви се заврти во главата, но и бели кожени патики кои се носат ...

Повеќе »