Тег архиви: усни

Како карминот да ви трае на усните во текот на целиот ден, за ова трикче не сте чуле

Како вистински зависнички од кармини, секогаш сакаме да дознаеме нови начини за нанесување и фиксирање на овој мејк-ап производ. Но за ова трикче, веруваме, дека се уште не сте чуле. Овој трик го откри визажистката Кели Хана Томпсон, а звучи ...

Повеќе »

Топ 8 нови производи за летна нега на усни со заштитен фактор

Исто како и во студените денови, на нашите усни им треба соодветна нега и во текот на летото, особено кога сме изложени на сончање на плажа. Во „морето“ на најразлични производи, ви ги сугерираме овие топ 8 кои се со ...

Повеќе »

Црвено-портокаловиот кармин под рефлекторите на ноќта на Оскарите

Црвените усни отсекогаш имале свое место на црвениот тепих. Но годинава повеќе ѕвезди се одлучија за поприродна нијанса, за црвено-портокалов кармин. Иако изгледа понежно и поприродно на лицето, портокаловата нијанса на кармин многу потешко се комбинира отколку силно црениот кармин. ...

Повеќе »

10 правила за совршено нашминкани усни

Дали знаевте дека потемната боја на кожата, дозволува да можете да користите  потемен кармин и обратно? Тоа е основно правило кога се користи еден од  најомилените производи на декоративна козметика. А како да остане  карминот подолго време непроменет, како да ...

Повеќе »

3 едноставни чекори до меки и сензуални усни

За време на зимските денови усните многу често се сушат, а како резултат на тоа тие стануваат испукани, кои освен што не изгледаат убаво, туку не се поправаат ниту со шминка. Со соодветна нега, вашите усни може да станат нежни ...

Повеќе »

За 700 денари можете да имате усни ала Анџелина Џоли

Станува збор за пластичниот апликатор наречен Фул-липс кој според зборовите на производителот веднаш може дури тројно да ги зголеми усните, а може да се набави за околу 700 денари.   Ако мислите дека станува збор за некакво трикче, погледнете го ...

Повеќе »