Tag Archives: венчаница

Ја видовте венчаницата на Хејли Болдвин? Обавезно да ја видите!

Пред околу една недела Хејли Болдвин и Џастин Бибер (по втор пат) се венчаа. Сега, моделката ги сподели фотографиите од нејзината венчаница, дизајн на Virgil Abloh од „Off-White“. Секси венчаницата ја следи силуетата, има дискретни цветови и многу чипка. Неколку денови по ...

Read More »

Еве каква венчаница носеше Прајанка Чопра дизајнирана од Ралф Лорен (ФОТО)

По традиционалната индиска свадбена церемонија која се случуваше во саботата, во неделата следувала католичката свадба на глумицата Прајанка Чопра и американскиот пејач Ник Џонас. 36-годишната глумица беше облечена во венчаница во нијанса на шампањ, дизајнирана од Ралф Лорен, а и ...

Read More »

Карли Клос се омажи во венчаница од Dior

26- годишната топ модел, Карли Клос, позната како една од ангелите на Викторија сикрет, се омажи. По објавувањето на верибата во месецот јули, супермоделот Карли Клос се омажи за бизнисменот Џошуа Кушнер. Свадбената церемонија се случила вчера во Њујорк. Русокосата ...

Read More »

Барбара Буш, ќерката на поранешниот претседател на САД, се омажи во венчаница од Вера Ванг

Барбара Буш, ќерка на претседателот Џорџ В. Буш, овој викенд во сојузната држава Мејн, ја круниса со брак врската со сценаристот и актер Крег Којн. Невестата, која беше придружувана на патеката од страна на нејзиниот татко, носеше тесна свилена венчаница ...

Read More »

Фото: Гламурeн венчален фустан од свила, бисери и пердуви во Скопје

Свила, бисери и пердуви се материјалите од кои беше изработен гламурниот венчален фустан кој го носеше асистентката на познатата модна дизајнерка, Ивана Кнез. Ивана Јуруковска е името на асистентката која викендот имаше голема свадба во Скопје со семејството и пријателите. ...

Read More »

Венчаницата на Хилари Свонк: 25 метри чипка, 8 метри свилен шифон и 6 метри органска свила

Љубовната приказна на глумицата и продуцента Хилари Свонк и претприемачот Филип Шнејдер започнала со едночасовен ручек и продолжила да траеше засекогаш. „Тоа беше една средба на „слепо“ организирана од Вики, сопругата на глумецот Миша Колинс, и уште еден близок пријател ...

Read More »

Стела Мекартни проговоре за венчаницата на Меган Маркл

Британската модна дизајнерка Стела Мекартни, која ја дизајнираше втората венчаница на Меган Маркл, проговоре за креацијата за британското издание на списанието „Ел“. Дизајнерката раскажува дека до сега и се случило да им пријде на големи ѕвезди, како што е Мадона ...

Read More »

Најдовме венчаница речиси иста како онаа на Меган Маркл, за само 25 евра!

Двете венчаници кои ги носеше Меган Маркл на свадбата со принцот Хари, сеуште привлекуваат големо внимание, а слични модели веќе почнаа да се појавуваат во онлајн продажба. Откако ја „соблече“ преубавата венчаница од Живанши, Маркл се појави во втората венчаница, ...

Read More »

Фустанот на Меган Маркл беше различен од предвидувањата

Во месеците пред свадбата на принцот Хари и Меган Маркл, растеше љубопитството за тоа каков ќе биде невестинскиот фустан на Меган Маркл? Денес, видовме – венчаницата беше различна од оние кои беа предвидувани или очекувани. Меган Маркл носеше едноставна венчаница ...

Read More »

Се што се знае до сега за венчаницата на Меган Маркл

Од гласини каква венчаница Меган Маркл ќе носи на свадбата со принцот Хари, до венчаницата која ја носеше на својата прва свадба, еве што за сега се знае. Венчаницата на Меган е готова! Според извештаите, венчаницата на Меган е завршена, ...

Read More »