Tag Archives: венчаници

Ешли Грем дизајнираше колекција венчаници за полнички невести

Супермоделот со облини, Ешли Грем, се здружи со популарната шпанска марка за венчаници Pronovias и дизајнираше 16 модели на невестински фустани наменети за полнички невести. Колекцијата венчаници ќе биде пуштена во продажба во март годинава. За сега, неколку модели се ...

Read More »

Саем на венчаници: Еве ги водечките 5 трендови на венчаници за 2019

Најважниот саем посветен на невестинската мода, организиран од Саемот на Барселона, ќе се одржува од 23ти до 28ми април 2019 во Монтжуик, Шпанија. На саемот ќе се претстават 35 познати дизајнерски имиња и 400 модни марки од 34 земји. Еве ...

Read More »

Трендови на бои на венчаници за 2019 година

2018 година е при крајот, па време е да погледнете кон годината која следува и кон трендовите на бои кои ги носи за идните невести. Според модните дизајнери, најголем тренд на 2019 година, кога станува збор за венчаниците, ќе бидат ...

Read More »

Колекција на сензулани невестински фустани од КАДОРА (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Кадора реши повторно да ни приреди изненадување со колекција сензулани невестински фустани, и најавува промотивни цени за сите венчаници и 20% попуст на нарачки. За сите невести кои сеуште не го одбрале фустанот на својот живот ја имаат оваа можност ...

Read More »

Нова колекција на венчаници од Carolina Herrera

Каролина Херера ја лансираше новата колекција на венчаници дизајнирани за сезоната есен/зима 2019. Колекцијата е карактеристична по 12-те елегантни модели совршени за модерните невести. Акцентот е на традиционалната палета на слонова коска нијанса до бела, додека детаљите доминираат – наметки, ...

Read More »

Барате венчаница? Инспирирајте се од новата колекција на Зухаир Мурад

Новата колекција на венчаници на прочуениот либански дизајнер Зухаир Мурад, дизајнирана за сезоната есен/зима 2019, е инспирирана од цветот лотус. Моделите се фокусирани на белата тантела декорирана со флорални везови, наменети за модерни невести. За оние пак кој ја сакаат ...

Read More »

Барате инспирација за венчаница? Погледнете ја новата колекција од Вера Ванг

Вера Ванг додаде кралски изглед на новите венчаници за сезоната есен/зима 2019. Колекцијата на венчаници е насловена ‘Versailles’, а дизајните се со драматичен изглед. За новиот каталог позираат моделите во подем Зван Бил, Ванеса Ума и Хантер Шафер. Новите венчаници не ...

Read More »

Невестите носат бело: Линија на венчаници од Reformation

„Хај стрит“ модната марка Reformation ја лансираше колекцијата на венчаници за сезоната есен 2018. Акцентот е на белите фустани за невестите, но колекцијата содржи и елегантни фустани за деверуши и гости на свадбата. Силуетите варираат од класични „сирена“ креови до ...

Read More »

Кара Делевињ ги претставува трендовите на невестински фустани

Топ моделот Кара Делевињ ја краси насловната страница на британскиот Вог, додека во едиторијалот ги презентира трендовите на венчални фустани за летната сезона, како и на невестинските модни додадоци. Трендовите вклучиваат и екстравагатни капи, необични велови, но и модели кои ...

Read More »

Сара Џесика Паркер лансираше невестинска колекција

Глумицата која стана дизајнерка, Сара Џесика Паркер, со здружени сили со GILT, лансираше ексклузивна невестинка колекција. Линијата SJP by Sarah Jessica Parker нуди 10 необични дизајни на венчаници за модерни девојки. Моделите се разновидни – од боди со панталони до ...

Read More »