Tag Archives: венчаници

Фустани во улога на венчаници од популарните „хај стрит“ модни марки

Пролетните и летните денови пред нас ни ја носат сезоната на венчавки, па доколку сте во потрага по венчаница по пристојна цена, која ќе може да ја носите и после свадбениот настан, добрата вест е што може да ја најдете ...

Read More »

Погледнете ги овие романтични венчаници (по пристапна цена) од REFORMATION

Познати по креирање на романтични и женствени фустани, модната марка REFORMATION лансираше колекција за венчаници за пролет 2018. Очекувано, фокусот не е само на белата боја, туку наоѓаме модели во прекрасни зелени, црвени, розови и пастелно жолти нијанси, сите со женствени ...

Read More »

Романтични, секси, женствени – Новите венчаници од Каролина Херера

На средина меѓу традиционалното и модерното, новата колекција на венчални фустани од Каролина Херера за пролет 2018 година ни носи женствен, секси и многу романтичен дух. Пандалките на ракавите и необичните ракави се симбол на колекцијата. Креациите со макси должина ...

Read More »

Екстравагантна нова колекција на венчаници од Вера Ванг

Вера Ванг ја претстави новата колекција на венчаници за сезоната пролет/лето 2018. Италијанската манекенка Маријакарла Босконо позира во новите модели пред објективот на Патрик Демаршие. Црно-белите фотографии ги презентираат трендовите кои судејќи според првиот поглед изгледаат многу екстравагантно. Освен „лесните“ ...

Read More »

Венчаници од Зухаир Мурад за невести со многу стил (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Либанскиот моден дизајнер Зухаир Мурад, познат по креациите за ѕвездите на црвените ќилими, ја претстави новата колекција на венчаници за сезоната пролет/лето 2018. За новата сезона тој предлага многу романтични силуети со кристални апликации, а акцентот е исто така и ...

Read More »

5 невестински фустанчиња од Топшоп

Откако минатиот месец ја објави рекламната кампања посветена на невестинската колекција, британската популарна модна марка Топшоп ги лансираше модерните венчаници во продавниците под линијата наречена Топшоп Брајд. Линијата содржи 5 венчаници изработени со светкави материјали, сатен и чипка и со ...

Read More »

Трендови на венчаници: Инспирирајте се од ѕвездите

За да ви помогнете да ја најдете вашата идеална венчаница од соништата, ве навраќаме на црвените ќилими на кои продефилираа популарните глумици облечени во прекрасни модели кои да, може да послужат како инпирација за венчаница. Погледнете ги „советите“ од Сара ...

Read More »

Колекција венчаници инспирирана од пролетта: Утринска роса од Антонија Ристовска

  Колекција инспирирана од пролетта со сите нејзини украси: пролетната утринска роса, расцутени гранки, пупки и цветови, утрата во кои таа е сонлива, а истовремено присутна и освестена. Кроевите во основа се многу женствени и суптилно ја истакнуваат убавината на ...

Read More »

Венчаници од Max Mara кои може да ги носите и по свадбата

Ја следите традицијата? Не, благодариме! Колекцијата Max Mara Bridal 2017 е наменета за невестите кои бараат убав фустан за венчавката, но тој да не е претерано „наничкан“. Елегантни, софистицирани, но и со неочекувани детаљи – ниеден детаљ не е случаен и ...

Read More »

Венчаници 2017: Најубавите модели од луксузните модни марки

Од сирена-модели, со отворен грб и гламурни, до едноставни и минималистички, во колекциите за пролет/лето 2017 на луксузните модни марки препознаваме прекрасни креации. Годинава луксузните модни куќа ни нудат заводливи сирена фустани за денот на венчавката, обично се во бела ...

Read More »