Tag Archives: венчаници

12 најубави венчаници од луксузните модни марки за пролет/лето 2017

Кога станува збор за избор на венчаница, идните невести инспирацијата за моделот совршен за нив ја церпат од специјализираните списанија за венчаници или од Невестинската модна недела. Но, сепак, најубавите решенија се наоѓаат во актуелните колекции на докажаните, врвни „мајстори“. ...

Read More »

Венчаници од Зухаир Мурад: Колекција за невести со многу стил

Колекцијата венчаници на либанскиот дизајнер Зухаир Мурад за пролет/лето 2017 нуди прекрасни модели со волуменозен долен дел или кроеви кои ја следат линијата на телото. Црно-белата фотосесија е снимена од Раби Јунс, а официјалната ѕвезда на каталогот е Летиција Гвидес. ...

Read More »

Венчаници како за принцези: Колекција Оскар де ла Рента 2017

Елеганцијата е сосема очекувана за модната марка Оскар де ла Рента, а новата колекција на венчаници од оваа куќа за сезоната есен/зима 2017 се создадени како за принцези. Тантела која ја следи силуетата, долги ракави, но и модели со корсети, ...

Read More »

Есенска колекција на венчаници од Вера Ванг: Славење на првата љубов!

Инспирирана од младешката љубов, во есенската колекција на венчаници „Вера Ванг“ доминираат романтични и храбри модели. Од тесни и елегантни силуети до драматични „балони“, невестите оваа есен имаат голем избор. Корсети, длабоки деколтеа, „спуштени“ ракави, откриени раменици, предолги ракави, контрастни ...

Read More »

Венчаници во бои на виножитото, романтично нели?

Трендот на боење на маичките и косите во боите на виножитото се префрли на венчаниците. На ваквите венчаници не им недостига ниту романтичност ниту креативност и баш се пријатно освежување во дизајнерскиот свет на венчаниците. Трендот е познат како “dip dye”, ...

Read More »

Невестинска колекција Каролина Херера за романтични и шик невести

Веќе четири децении венчаниите „Каролина Херера“ се синоним за врвна елеганција. И новата колекција сега го носи препознатливиот романтичен дух, но и незаобиколните шик детаљи. Овојпат детаљите се сместени на задниот дел на венчаниците, а изборот на креации може да ...

Read More »

Венчаници за модерни принцези: Колекција на Зухаир Мурад

Либанскиот дизајнер Зухаир Мурад ја претстави новата колекција на венчаници за сезоната пролет 2017. Доминираат проѕирните материјали, чипката во комбинација со свила и романтичните „волани“, додека моделите ги задоволуваат сите вкусови и изгледи на телото, од тесни кроеви кои ја ...

Read More »

Невестинска колекција Carolina Herrera за пролет 2017

Елегантни сирена-модели на венчаници ни носи новата колекција од Carolina Herrera. Речиси на сите модели е застапена цветната тантела која внесува романтична нота. Присутни се и венчаниците со раскошни здолништа, а наш фаворит е сепак, трендовката венчаница инспирирана од кошула-фустаните. ...

Read More »

Како од бајките: Невестинска колекција Marchesa пролет/лето 2017

Романтични модели, многу тантела, раскошни деколтеа и линија која ја следи силуетата – Marchesa повторно понуди венчаници кои оставаат без здив. Колекцијата е фокусирана на цветните, пролетни трендови, а палетата ја вклучува и нежно розовата нијанса. Зад овие прекрасни романтични модели ...

Read More »

Тотално шик: Пролетна колекција венчаници на Max Mara

Модели инспирирани од 60-те години, ултрамодерни комбинезонки, секси мали бели фустанчиња – новата колекција на венчаници од Макс Мара е совршена за невестите кои сакаат да побегнат од класичниот стил. Колекцијата, за жал, не е достапна на Интернет продажба, секако ...

Read More »